Po wielu przygodachsytuacja Skype'a wydaje się być już dość stabilna, choć wciąż nie mówi się o ukończeniu prac. Problemy, które podczas zmian w infrastrukturze komunikatora stawały się niemożliwymi do zniesienia, zostały zażegnane i pojawiają się zdecydowanie rzadziej. Do porządku doprowadzono wydanie Skype'a dla Windows 10 - porzucono pomysł z kilkoma odrębymi aplikacjami i postanowiono przygotować jedną, uniwersalną wersję. Kolejnym krokiem Skype'a jest zaprzestanie wspierania starszych platform mobilnych.
A konkretnie mowa o Windows Phone 8 oraz 8.1, a także starszych wersjach Androida niż 4.0.3. Oczywiście nie oznacza to, że Skype przestanie działać, a jedynie nie będą pojawiały się już aktualizacje aplikacji dla wymienionych systemów. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że wciąż dostępny będzie Skype 4 dla wczśniejszych wydań Androida (2.3 i wzwyż). Co z pozostałymi platformami? Jako przykłady wciąż wspieranych wymieniane są Windows XP, 7, 8 oraz OS X Yosemite i iOS 8. Warto nadmienić, że w przypadku okienek mowa jest o aplikacji desktopowej, ponieważ, jak pamiętamy, Skype dla Windows 8 został całkowicie wyłączony z użycia.
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy Skype zmienił się nie do poznania. Doczekaliśmy się wprowadzenia takich funkcji jak: synchronizacja konwersacji pomiędzy urządzeniami, wiadomości wideo, darmowe grupowe wideorozmowy, Skype Translatora oraz Boty. Wiele z wersji aplikacji zyskało nowy, świeży wygląd, a nie dalej niż w poprzednim tygodniu pojawiły się wydania dedykowane przeglądarce Chrome oraz systemom Chrome OS oraz Linuks.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu