Aplikacje webowe

Skracacz linków na sterydach – hive

Grzegorz Ułan
Skracacz linków na sterydach – hive
5

Serwisów tego typu znajdziemy w sieci mnóstwo. Jedne oferują bardziej inne mniej zaawansowane funkcje, ale tak świetnie i przystępnie zrobionego serwisu do skracania linków nie spotkałem do tej pory. hive, to prawdziwy kombajn w tej kategorii z wygodnym panelem do tworzenia skróconych linków, pod...

Serwisów tego typu znajdziemy w sieci mnóstwo. Jedne oferują bardziej inne mniej zaawansowane funkcje, ale tak świetnie i przystępnie zrobionego serwisu do skracania linków nie spotkałem do tej pory.

hive, to prawdziwy kombajn w tej kategorii z wygodnym panelem do tworzenia skróconych linków, podglądem statystyk z liczbą wyświetleń i klików na bieżąco aktualizowanych.

Już samo tworzenie linków robi wrażenie, nie tylko możemy nadać mu łatwy do zapamiętania alias, opatrzyć hasłem czy opisem, ale znajdziemy tu też opcje geolokalizacyjne z możliwością tworzenia osobnych linków do jednej strony dla konkretnych krajów docelowych.

linki

Przy tworzeniu skróconych linków możemy wybrać trzy opcje, albo będzie to link bezpośredni albo wyświetli się w ramce albo poprzedzony będzie ekranem informacyjnym o stronie docelowej, czyli splash.

dsfsdf

Domyślnie pobierane jest info z opisu strony, jednak w wersji premium jest możliwości konfiguracji tego ekranu. Wersja darmowa oferuje podstawowe funkcje, aczkolwiek wystarczające do korzystania z powyższych opcji. Dla bardziej wymagających użytkowników, przygotowano płatne plany.

dgfdg

Efekt końcowy możemy udostępnić w postaci linku, kodu QR lub bezpośrednio w sieciach społecznościowych. Każdy link ma osobną podstronę ze statystykami, gdzie możemy na bieżąco śledzić dalsze losy naszego linku.

2222

Nie zabrakło też funkcji społecznościowych, każdy użytkownik może stworzyć swój profil prywatny bądź publiczny, gdzie może dzielić się swoimi linkami ze znajomymi bądź innymi użytkownikami serwisu.

dfgdf

Wersja mobilna udostępniona została jedynie na Androida i na tę chwilę oferuje dość ograniczone możliwości, możemy tu jedynie dodać swoje skrócone linki, a po wszystkie dodatkowe funkcje, między innymi statystyki linków, musimy udać się i tak do przeglądarki.

2015-01-27_094459

Serwis dopiero co wystartował, ale to, co już w nim znajdziemy powinno spełnić oczekiwania większości użytkowników, poszukujących tego typu serwisu. Całość jest ładnie i przejrzyście wykonana, wzbogacona o dodatkowe opcje prezentacji skracanych linków czy statystyk.

screenshot-hive.gl 2015-01-27 09-32-31

Jeśli chcecie zapoznać się ze statystykami takich linków, udostępniam link do statystyk - http://hive.gl/OP9l4+. Przy okazji dowiemy się czy mamy tu dziś Czytelników spoza granic naszego kraju:), poniżej znajdziecie mój testowy skrócony link.

Strona główna serwisu hive.
Wersja mobilna na Androida.
Skrócony testowy link z powyższego wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu