Polska

Pierwszy polski Amazon GO otwarty dla wszystkich. Do końca 2020 roku 20 takich sklepów w Polsce

Grzegorz Ułan
Pierwszy polski Amazon GO otwarty dla wszystkich. Do końca 2020 roku 20 takich sklepów w Polsce
49

Trochę to trwało od maja, kiedy to pojawiła się informacja o otwarciu pierwszego sklepu bez kas w Polsce - Take&GO. W końcu się udało, i wszyscy chętni mogą już robić w nim zakupy.

Pierwszy raz o Take&GO pisaliśmy pod koniec maja, wtedy to poinformowano o otwarciu pierwszego ich sklepu w Poznaniu pod koniec czerwca tego roku. W końcu jednak twórcy sklepu postanowili najpierw udostępnić go testerom, by sprawdzić w boju jak ich rozwiązanie się sprawdza w rzeczywistości.

Do testów Take&GO zgłosiło się w ciągu doby aż 1500 chętnych i to oni sprawdzali go w boju przez ostatnie dwa miesiące. Ich opinie pozwoliły twórcom na wprowadzenie istotnych zmian, dzięki którym mogli otworzyć ten sklep na zakupy dla wszystkich chętnych.

Dominik Wartecki, Brand Manager Take&GO:

Zależało nam, aby sklep dostarczał nie tylko nowych wrażeń, ale i zostawiał dużo swobody w robieniu zakupów klientom. Istotne jest to, że w sklepie znajduje się szeroka oferta dań gotowych marki własnej (obiady, śniadania, zupy, smoothie, sałatki), które przygotowane są przez wybranych lokalnych dostawców.

Otworzyć, to trochę na wyrost, bo otwieranie sklepu leży w gestii samych klientów. Potrzebują do tego aplikacji mobilnej dostępnej w App Store i Google Play, po zeskanowaniu nią kodu QR na klamce otwierają sklep i mogą zacząć zakupy. Po ich zakończeniu udają się do specjalnej strefy, gdzie umieszczają swoje zakupy, nie muszą ich wykładać, system po tagach RFID rozpoznaje je, a klientowi pozostaje jedynie zaakceptować wyświetloną na ekranie listę zakupów, po czym płatność za nie zdejmowana jest z karty płatniczej, podpiętej pod aplikację.

Łukasz Parafianowicz, współzałożyciel sieci:

Sklep Take&GO powstał przy odpowiednim połączeniu wsparcia publicznego oraz prywatnego. W najbliższych miesiącach planujemy otworzyć 2-3 kolejne lokalizacje, z czego jedna będzie powieleniem sklepu z ul. Półwiejskiej 13, a dwie następne będą miały za zadanie potwierdzenie formatów naszego sklepu w takich miejscach jak miejskie osiedle oraz tzw. lokalizacja niestandardowa, ale nie chcemy zdradzać tutaj jeszcze szczegółów.

Firma Surge Cloud, która stoi za tym całym projektem zdradza jednak, że do końca lutego 2020 otworzą 6 nowych działających lokalizacji, a do końca 2020 roku około 20 sklepów w Polsce, w większości ulokowanych w Poznaniu i Warszawie.

Źródło: Take&GO.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu