Gry

Składamy komputer dla gracza, a właściwie złoży go dla nas PurePC

Grzegorz Marczak
Składamy komputer dla gracza, a właściwie złoży go dla nas PurePC
88

Słowem wprowadzenia. Mój kontakt z architekturą PC urwał się w momencie kiedy z klasycznego desktopa przesiadłem się na laptopy. Wcześniej byłem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o zmiany w podzespołach do PC, śledziłem rynek procesorów, zmiany w kartach graficznych itp. Wszystko to był spowodowane ów...

Słowem wprowadzenia. Mój kontakt z architekturą PC urwał się w momencie kiedy z klasycznego desktopa przesiadłem się na laptopy. Wcześniej byłem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o zmiany w podzespołach do PC, śledziłem rynek procesorów, zmiany w kartach graficznych itp. Wszystko to był spowodowane ówczesnymi potrzebami a były to w głównej mierze gry (błogie lata w których komputer służył mi jeszcze bardziej do grania niż do pracy).

Dziś zaglądając do zaprzyjaźnionego PurePC.pl czuję się lekko zagubiony. Owszem kojarzę najnowsze linie procesorów czy też zmiany w układach graficznych (czerwiec był dość obfity w premiery w tej branży). Gdybym jednak sam miał złożyć zestaw dla siebie to bez porady speców by się nie obeszło. Szczególnie, że oprócz tego co jest napisane w specyfikacji podzespołów liczy się też kompatybilność, zweryfikowana wydajność i oczywiście cena.

Najpierw więc o celach i warunkach brzegowych. Chciałbym złożyć bardzo mocną maszynkę do grania. Budżet to 5k PLN. Powinna ona swobodnie obsłużyć najnowsze gry przez najbliższe 2 do 3 lat. Chciałbym mieć elastyczność jeśli chodzi o możliwość podkręcania podzespołów tak aby zwiększyć ich wydajność. Zależy mi też na tym aby ten sprzęt był relatywnie cichy (oczywiście na tyle na ile jest to możliwe przy zachowaniu odpowiedniej wydajności i ceny). Peryferia taki jak obudowa, klawiatura, mysz, monitor nie wchodzą w ten budżet (te rzeczy już po prostu posiadam).

O wsparcie przy składaniu zestaw zgodnego z powyższymi kryteriami poprosiłem zespół PurePC.pl. To jeden z najlepszych w Polsce serwisów zajmujących się architekturą PC (choć nie tylko) i regularnie testującym wszelkie nowe platformy i podzespoły. Poprosiłem ich o złożenie dla Antyweb PC tak aby docelowo otrzymać maksymalnie wydajną maszynę w założonym budżecie. Liczę też, że opiszą dlaczego wybrali takie a nie inne podzespoły, opiszą słowami zrozumiałymi dla każdego.

Czekam więc z niecierpliwością na sygnał od nich. Oczywiście solidnie potem maszynę przetestujemy na najnowszych grach i dam wam znać jak chodzi :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu