Apple

Siri pojawi się w samochodach. Apple negocjuje z producentami aut

MK
Marcin Kamiński
9

W trakcie wczorajszej konferencji World Wide Developers Conference firma Apple zaprezentowała sporo nowości. Wśród nowego systemu operacyjnego czy Macbooka Pro z ekranem Retina mogła umknąć Wam ciekawa informacja. Mowa o integracji technologii Siri z samochodami. Dzięki temu obsługa telefonu iPhone...

W trakcie wczorajszej konferencji World Wide Developers Conference firma Apple zaprezentowała sporo nowości. Wśród nowego systemu operacyjnego czy Macbooka Pro z ekranem Retina mogła umknąć Wam ciekawa informacja. Mowa o integracji technologii Siri z samochodami. Dzięki temu obsługa telefonu iPhone stanie się o wiele bardziej bezpieczna, nie będzie wymagała bowiem wpatrywania się w ekran czy naciskania jakichkolwiek przycisków na telefonie. Już teraz wiadomo, że specjalny przycisk aktywujący Siri pojawi się w pojazdach takich marek jak BMW, Audi, Chrysler, Honda, General Motors, Jaguar, Land Rover oraz Toyota.

Już w ubiegłym roku Mercedes-Benz zaanonsował zaimplementowanie technologii rozpoznawania mowy Siri w najnowszej generacji modeli klasy A. Teraz wiadomo, że nie będzie to jedyny producent, oferujący możliwość prostego wykorzystania Siri z iPhone 4S w pojeździe. Do listy marek planujących wprowadzenie integracji dołączyły także: BMW, Audi, Chrysler, Honda, General Motors, Jaguar, Land Rover oraz Toyota. Co ciekawe, wśród producentów nie wymienia się Forda, znanego z wykorzystania nowych technologii w swoich samochodach.

Siri w samochodach będzie aktywowane najprawdopodobniej specjalnym przyciskiem na kole kierownicy, tak jak ukazano to na przykładzie deski BMW na zdjęciu. Po jego wciśnięciu możliwe stanie się wydawanie komend głosowych smartfonowi, przez co jego obsługa stanie się bezpieczniejsza. Nie będzie konieczne ani spoglądanie, ani dotykanie słuchawki. Bardzo prawdopodobne, że zapowiadane samochody posiadać będą także fabrycznie montowany uchwyt na iPhone’a, choć ta kwestia nie została potwierdzona przez Apple lub któregoś z producentów oficjalnie.

Pierwsze samochody przystosowane do pełnej integracji z Siri mają pojawić się w sprzedaży w nadchodzącym roku.

Źródło obrazków: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: