35

siepomaga.pl – no to pomagajmy!

siepomaga.pl to szczytna idea łącząc w jednym miejscu ludzi i organizacje którzy potrzebują pomocy z tymi którzy są w stanie chociażby dobrą sumą wspierać tych najbardziej potrzebujących. Twórcami serwisu są Patryk Urban, pomysłodawca i Adam Sobczak, anioł biznesowy całego przedsięwzięcia oraz spółka Netguru, która będzie odpowiadała za rozwój i opiekę techniczną nad projektem. Pomysł na […]

siepomaga.pl to szczytna idea łącząc w jednym miejscu ludzi i organizacje którzy potrzebują pomocy z tymi którzy są w stanie chociażby dobrą sumą wspierać tych najbardziej potrzebujących. Twórcami serwisu są Patryk Urban, pomysłodawca i Adam Sobczak, anioł biznesowy całego przedsięwzięcia oraz spółka Netguru, która będzie odpowiadała za rozwój i opiekę techniczną nad projektem.

Pomysł na platformę charytatywną z pewnością godny uwagi i polecenia każdemu. Zastanawiam się tylko jak sprawdzą się w tego typu przedsięwzięciach nasi internauci? Sukcesem takiego serwisu w przeciwieństwie do innych stratupów, nie będzie ilość odsłona ale ilość uzbieranych pieniędzy. Siepomaga będzie więc wymagać bardzo dużej reklamy i promocji aby przebić się do świadomości ludzi.Funkcjonalność i wygląd będą rzeczą wtórną (warto natomiast podkreślić iż płatności przebiegają bezproblemowo) natomiast każdy sukces trzeba będzie bardzo nagłaśniać aby przyciągnąć kolejnych sponsorów i aby miejsce to zyskało autorytet. Nie wiem tylko czy charytatywność zrobiła już się w naszym kraju modna? Wbrew pozorom moda w tym przypadku bardzo pomaga. Kiedy tylko ludzie zaczną się chwalić, że wsparli jakiś szczytny cel na siepomaga.pl to będzie to znaczyło, że coś zaczyna się dziać i jest szansa (i myślę, że tą modę siepomaga powinno pomóc rozpropagować w naszym internecie).

Jedno to co mnie zastanawia i nie bardzo mi się podoba to fakt, że na liście osób i podmiotów potrzebujących pomocy (tak jak teraz) może pojawić się matka zbierająca pieniądze na wózek dla bardzo chorego dziecka a zaraz obok akcja ratowania konia. Rozumiem, że serwis ten ma dotyczyć różnych potrzeb i działać na szeroką skalę, są moim zdaniem jednak rzeczy ważne i ważniejsze. Nie wiem czy przy większej ilości ogłoszeń nie stworzy się lista w której dezawuowane będą prawdziwe potrzeby (czy też te bardzo krytyczne) obecnością bardziej błahych próśb o pomoc. Nie zrozumcie mnie źle pomoc zwierzakom jest czymś naprawdę bardzo chlubnym natomiast kiedy obok pojawia się potrzebujące dziecko to przynajmniej w moim przypadku priorytety są dość jasne.

W każdym razie już swój datek wpłaciłem i zachęcam innych do tego samego. Trzymam kciuki za siepomaga i mam nadzieję, że tego typu inicjatywy pokażą wiele serducho naszych internautów!

Ps. Jeśli podoba wam się pomysł na siepomaga to warto wykopać aby rozreklamować ten serwis.