Po Godzinach

Legendarny Sherlock Holmes w nowej odsłonie - będzie czego słuchać!

KK
Konrad Kozłowski
6

Sherlocka Holmesa nikomu przedstawiać nie trzeba, ale podejrzewam, że spora grupa osób nie miała szansy zapoznać się ze wszystkimi opowiadaniami, których jest bohaterem. To dobra okazja, by to zmienić.

Sherlock Holmes najjaśniej błyszczał w ostatnich latach za sprawą serialu stacji BBC pt. Sherlock oraz dzięki dwóm pełnometrażowym filmom. W pierwszej z wymienionych produkcji w detektywa wcielił się Benedict Cumberbatch, zaś w filmach zagrał go Robert Downey Jr..Tym razem Sherlockiem Holmesem będzie Borys Szyc, ale usłyszymy go nie tylko, jako Holmesa, bo aktor udzielił głosu także innym postaciom z opowiadań, jak dr Watson, Moriarty czy Irene Adler.

Wszyscy bohaterowie stworzeni przez sir Conan Doyle’a są postaciami z krwi i kości, co bardzo pomogło mi wcielić się w te role. Jestem pod ogromnym wrażeniem aktualności tej literatury, która choć powstawała na przełomie XIX i XX wieku, jest napisana bardzo współcześnie. W pracy nad audiobookami pomogło mi też fizyczne wcielenie się w bohaterów opowiadań podczas sesji zdjęciowej i realizacji wideo. Mam nadzieję, że moja interpretacja pozwoli użytkownikom Storytel odkryć tę klasykę kryminału na nowo. - Borys Szyc

Za cały projekt odpowiedzialny jest Storytel, platforma z audiobookami, serialami audio i od niedawna podcastami. To właśnie tam będziecie mogli posłuchać wszystkich dokonań Sir Arthura Conana Doyle'a z Sherlockiem Holmesem w roli głównej. Jak pisałem, całość czyta Borys Szyc, który użyczył także swojego wizerunku w kampanii promocyjnej - o wszystkim przeczytacie, wszystko zobaczycie i posłuchacie na sherlockholmes.storytel.com

Co ciekawe, Storytel zawędruje ze swoją produkcją aż na festiwal Off Camera, gdzie podczas finału widzowie będą mieli szansę zobaczyć i usłyszeć część nowej wersji na żywo. W tej chwili na Storytel znajdziecie dwie powieści w interpretacji Borysa Szyca: "Studium w Szkarłacie" i "Znak Czterech".  W kolejnych tygodniach mamy doczekać się kolejnych, a dla tych, którzy nie mają jeszcze konta i chcieliby sprawdzić, jak brzmi pełna wersja, Stoytel przygotował promocję, w której na stronie www.storytel.pl/sherlockholmes możecie skorzystać z darmowego 30-dniowego dostępu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: