Gry

Shenmue powróci i nie chodzi tutaj o część trzecią

AJ
Artur Janczak
4

Dzieło stworzone przez firmę SEGA i projektanta Yū Suzukiego od lat jest uznawane przez wielu graczy, jako arcydzieło elektronicznej rozrywki. Od kilku lat można się przyglądać procesowi tworzenia Shenmue 3, ale zanim ta odsłona ujrzy światło dziennie wszyscy fani, a także ci, którzy nigdy w omawiany tytuł nie grali, dostaną taką okazję. Wczoraj pojawiła się informacja, że jedynka i dwójka zostaną wydane na PS4, XONE oraz PC. Niby od pewnego czasu mówiono, że może dojść do wypuszczenia starszych odsłon na dzisiejsze platformy, ale potwierdzenie od SEGI to już coś wielkiego.

Dzieło Yū Suzukiego piękniejsze niż kiedykolwiek

Shenmue I i II zostały lekko odświeżone, więc mamy do czynienia z remasterem. Różnica względem oryginałów jest zauważalna, choć pewnie część osób będzie zawiedziona. Oprawa nijak ma się do tego, co oferują dzisiejsze produkcje. Wydawca obiecuje wyższą rozdzielczość, poprawione tekstury, dwa rodzaje kontroli: współczesną i klasyczną, a także możliwość wyboru wersji językowej. Wierni fani zapewne zdecydują się na japońską ścieżkę dźwiękową, natomiast reszta będzie mogła pozostać przy angielskiej. Wykonano już porównanie wersji HD z klasycznymi odsłonami, więc możecie zobaczyć, jak będzie się prezentował zestaw Shenmue.

Miło będzie znowu przeżyć historię Ryo Hazukiego. Do tej pory taką możliwość mieli jedynie posiadacze konsoli Dreamcast, a także pierwszego Xboxa. Zieloni niestety otrzymali tylko drugą odsłonę serii. Pierwsza od wczoraj była dostępna tylko na platformie SEGI. Wiemy, iż zestaw ten zostanie udostępniony zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej. Premiera została ustalona na ten rok, ale nie sprecyzowano dnia ani miesiąca. Cena również nie została podana.

W oczekiwaniu na Shenmue 3

Dobrze, że SEGA postanowiła zapowiedzieć taki zestaw. Gracze od dawna na niego czekali, a już niebawem będą mogli go zakupić. Możliwe, że to pomoże marce wrócić do gry, a także znajdzie zupełnie nowych odbiorców. W końcu mowa tutaj o tytułach z 1999 i 2001 roku. Wiele osób nigdy w Shenmue nie grało. Miejmy nadzieję, że przynajmniej część z nich da jej szansę, bo to naprawdę dobry kawałek kodu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: