Ciekawe strony

Shazam, czyli wiesz czego słuchasz

Grzegorz Marczak
Shazam, czyli wiesz czego słuchasz
23

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik. Nie wiem czy słuchacie dużo muzyki, ale wydaje mi się, że bez względu na ilość ten program to coś dla każdego. Czy zdarzyło Wam się kiedyś usłyszeć piosenkę (nową lub starą) i zastanawiać się co to może być. Mi bardzo często (a nie słucham muzyki nałogowo). Te...

Autorem tekstu jest Aleksandra Biolik.
Nie wiem czy słuchacie dużo muzyki, ale wydaje mi się, że bez względu na ilość ten program to coś dla każdego. Czy zdarzyło Wam się kiedyś usłyszeć piosenkę (nową lub starą) i zastanawiać się co to może być. Mi bardzo często (a nie słucham muzyki nałogowo). Teraz, dzięki Shazam będziecie mogli błysnąć swoją wiedzą muzyczną. A co to jest Shazam? Jest to serwis umożliwiający identyfikację muzyki na podstawie tylko kilku sekund nagrania.

Usługa na razie jest dostępna tylko w kilku krajach. Pozytywna identyfikacja kosztuje np. pół funta, a jeśli system nie rozpozna utworu nic nie płacimy. Oczywiście za każdym razem musimy zadzwonić (opłata jak za połączenie lokalne) na podany numer, przyłożyć słuchawkę do źródła muzyki i po chwili otrzymamy SMSa z nazwą wykonawcy i tytułem piosenki.

Aplikacja jest też dostępna na iPhona, ale tylko w ograniczonej liczbie krajów (Polski niestety nie ma na liście). W przypadku iPhona, nagrywamy kawałek utworu, przesyłamy go do serwera Shazam i po chwili otrzymujemy szczegółowe informacje o utworze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhonemuzyka