Ciekawe strony

HackFest - Maraton programistów

Paweł Grzegorz Iwaniuk
HackFest - Maraton programistów
6

Netguru powraca i po spotkaniach konkursie Start-upów oraz poznańskich spotkaniach Barcamp organizuje imprezę HackFest. Nowa inicjatywa to 24 godzinny maraton programistyczny, który odbędzie się w dniach 5-6 wrześniach tego roku. Z oficjalnych informacji dotyczących HackFest dowiedzieć możemy się...

Netguru powraca i po spotkaniach konkursie Start-upów oraz poznańskich spotkaniach Barcamp organizuje imprezę HackFest. Nowa inicjatywa to 24 godzinny maraton programistyczny, który odbędzie się w dniach 5-6 wrześniach tego roku.

Z oficjalnych informacji dotyczących HackFest dowiedzieć możemy się że:

Podczas spotkania uczestnicy w maksymalnie 3-osobowych zespołach, będą konkurować ze sobą w tworzeniu najciekawszych aplikacji webowych na zadany przez organizatora temat. Przygotowane projekty ocenią Internauci, którzy przez dwa tygodnie będą brać udział w głosowaniu na ich zdaniem najbardziej interesujący pomysł i najlepsze wykonanie. Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbędzie się na pierwszym powakacyjnym spotkaniu Barcamp Poznań.

Pomysł według mnie bardzo ciekawy, bo może przyczynić się do ujawnienia się jakiegoś zdolnego programisty lub grupy programistów, którzy dotychczas mieli problem z "przebiciem się". Martwi mnie tylko trochę fakt, że życie branży IT, w Polsce koncentruje się przede wszystkim wokół ściany zachodniej. Nie mniej cieszy mnie fakt, że takie spotkania oraz imprezy odbywają się, gdyż każda inicjatywa która ma na celu integracje branży jest godna polecenia.

Musimy pamiętać, to tym że choć czasem ze sobą konkurujemy to jesteśmy ludźmi o wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Hackfest natomiast jest dobrą okazją do odkrycia nowych talentów oraz wprowadzenia nowych ludzi do towarzystwa. Możliwe, że wśród zwycięzców znajdą się twórcy przyszłych internetowych sukcesów na miarę Naszej-Klasy. Na stronie oficjalnej maratonu znaleźć możecie szczegółowe informacje dotyczące przebiegu konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NetguruHackfestbranża