E-sport

Spółka giełdowa inwestuje w PRIDE Gaming - polską organizację e-sportową!

Grzegorz Marczak
Spółka giełdowa inwestuje w PRIDE Gaming - polską organizację e-sportową!
1

PRIDE Gaming właśnie tworzy kolejny rozdział historii e-sportu w Polsce. Setanta S.A., Spółka notowana na Głównym Rynku GPW w Warszawie, dokonała inwestycji w spółkę z branży esportu. Firma objęła 20% udziałów w PRIDE Gaming Sp. z o.o. (z koinwestorem łącznie 30%). O ile się nie mylę jest to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce.

Spółka podpisała umowę inwestycyjną z organizacją esportową PRIDE Gaming Sp. z o.o. i razem z koinwestorem objęła 30% udziałów w kapitale zakładowym tego podmiotu. PRIDE Gaming jest nowoczesną organizacją sportów elektronicznych i prowadzi m.in. drużynę Counter Strike: Global Offensive - Mistrzów Polskiej Ligi Esportowej, a także Zdobywców Pucharu Polski. Jest ona również członkiem założycielem polskiej ELIGI. Przypomnę też, że niedawno na łamach Antyweb publikowaliśmy wywiad z właścicielem Pride czyli Piotrem Lipskim.

„Polski rynek wydaje się bardzo interesujący, ponieważ dopiero od tego roku scena esportowa zaczyna się profesjonalizować w obszarze organizacyjnym. Drużyny stają się podmiotami prawnymi, pojawiają się także większe pieniądze od sponsorów i reklamodawców, nie tylko związanych z branżą komputerową. Również inicjatywę budowy ELIGI - zrzeszającej kluby, które partycypują w zyskach (na wzór piłkarskiej ekstraklasy), postrzegamy jako element profesjonalizowania się branży. W związku z powyższym oraz dynamiką całego segmentu chcemy, aby Setanta partycypowała w tym imponującym wzroście nowego rynku.” - komentuje Piotr Boliński, Członek Zarządu Spółki Setanta S.A.

.

Niestety strony nie podają wartości inwestycji, nawet na stronie relacji inwestorskich Setanta nie zostały podane żadne kwoty.

Zapytałem Piotrka Lipskiego o plany związane z pozyskanymi środkami oraz o to czy to faktycznie pierwsza tego typu inwestycja w Polsce :

Tak to pierwsza inwestycja tego typu. Po raz kolejny przecieramy jako pierwsi nowe szlaki tym razem inwestycyjne. Środki z inwestycji przeznaczamy ogolnie na rozwoj wszystkich projektow ktore pod wspolnym parasolem PRIDE skupiamy: druzyna, komunikacja, content. Chcemy budowac brand, budowac kadry, rozwijac talenty, ale tez zaskoczyc spolecznosc innowacyjnymi projektami esportowymi.

.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu