Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
seriale

Kto zapowiada i już pokazuje seriale? Nie zgadniecie, ale podpowiem: National Geographic

KK
Konrad Kozłowski
5

Jestem przekonany, że National Geographic kojarzy wam się przede wszystkim jako kanał pełen serii dokumentalnych. Nastały jednak tak ciekawe czasy, że dziś prawie każda stacja tworzy także własne filmy i seriale. Popularne Nat Geo TV ma bardzo ambitne plany.

To nie jest oczywiście sam początek przygody kanału National Geographic w serialami fabularnymi lub fabularyzowanymi - do tej pory na antenie emitowane były między innymi "Geniusz", "Mars" i "Długa droga do domu". Pierwszy z nich ma już dwie serie i opowiadał o życiu Einsteina oraz Picassa. "Mars" wkrótce doczeka się 2. sezonu, a "Długa droga do domu" okazała się niezwykle wciągającą serią skupiającą się na losach żołnierzy wybierających się na desperacką misję ratunkową.  Co jeszcze czeka nas w najbliższej i nieco bardziej odległej przyszłości?

"The Hot Zone" - walka z wirusem ebola

Zacznijmy od oficjalnej zapowiedzi serialu "The Hot Zone", który zabierze na do czasów genezy śmiertelnie niebezpiecznego wirusa ebola, a także do 1989 roku, gdy po raz pierwszy odkryto jego obecność na terenie Stanów Zjednoczonych u małp w laboratorium w Waszyngtonie. National Geographic zapowiada serial jako thriller medyczny - scenariusz powstał na podstawie książki "Strefa skażenia" autorstwa Richarda Prestona. Aktualnie trwają zdjęcia w Toronto, a niedługo ekipa przeniesie się do RPA. W roli głównej wystąpi Julianna Marguiles ("Żona idealna") jako dr Nancy, a na ekranie pojawią się także: Noah Emmerich („Zawód: Amerykanin”), Liam Cunningham („Gra o Tron”), Topher Grace („Czarne bractwo. Blackkklansman”), Paul James („Sekta”), Nick Searcy („Kształt wody”), Robert Wisdom („Prawo ulicy”) i Robert Sean Leonard („Dr House”). W roli gościnnej zobaczymy Jamesa D’Arcy’ego („Homeland”).

Oficjalny opis fabuły:

Noah Emmerich wcieli się w rolę podpułkownika Jerry’ego Jaaxa, męża Nancy, który jest gotów poświęcić własne życie, by zdławić w zarodku epidemię gorączki krwotocznej. Liam Cunningham zagra Wade’a Cartera, sojusznika dr Nancy Jaax w wyścigu z czasem, który jest kluczowy w powstrzymaniu epidemii śmiertelnego wirusa. Jako dr Peter Jahrling, wirolog z Instytutu Badań Chorób Zakaźnych Amerykańskich Sił Zbrojnych wystąpi Topher Grace. Jego bohater stanie na drodze dr Jaax z zupełnie innym pomysłem na powstrzymanie wirusa. Jamesa D’Arcy’ego zobaczymy w roli Trevora Rhodesa, pracownika Centrum Zapobiegania Chorobom i byłego asystenta Wade’a Cartera, który stał się jego przeciwnikiem. Paul James zagra Bena Gellisa, technika z laboratorium patologii w Reston, który pomaga w badaniach dr Jaax i dr. Jahrlingowi. Nick Searcy wcieli się natomiast w rolę Franka Maysa, kierownika ośrodka przyjmującego małpy do badań w Reston, gdzie po raz pierwszy zdiagnozowano wirusa. Robert Wisdom dołączył do obsady jako przełożony dr Jaax, pułkownik Vernon Tucker z Instytutu Medycznych Badań nad Chorobami Zakaźnymi Armii Stanów Zjednoczonych. Robert Sean Leonard zagra Waltera Humboldta, łącznika między firmą badawczą Hazleton i pracownikami laboratorium w Reston.

Premiera sześcioodcinkowej serii "The Hot Zone" na National Geographic została zaplanowana na 2019 rok. Cały czas czekamy także na oficjalne wieści na temat dwóch projektów - w jeden z nich zaangażowany jest Leonardo DiCaprio. Ekranizacja książki "The Right Stuff" opowiadającej o pierwszych astronautach wybierających się na planetę Merkury, natomiast od kwietnia tego roku wiemy o serialowej wersji filmu "Ukryte działania", który debiutował w 2016 roku.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: