Felietony

Sega rozdaje swoje gry za darmo, wystarczy smartfon lub tablet

Paweł Winiarski
Sega rozdaje swoje gry za darmo, wystarczy smartfon lub tablet
26

Sega, w przeciwieństwie do innych wydawców, nie zawsze chce zarabiać na swoich klasykach. Gry Segi pojawiały się w serii gier Yakuza, a teraz Japończycy postanowili wypuścić część swoich kultowych już pozycji za darmo.

Wystarczy smartfon lub tablet z iOS lub Androidem. Poszczególne gry znajdziecie w sklepach Google i AppStore. Jest jednak pewien haczyk i ma on niestety związek z pieniędzmi. Bo chyba nie spodziewaliście się, że Sega tak po prostu odda w Wasze ręce swoje świetne gry i nie zarobi na tym ani centa. Aplikacja jest darmowa, gry pobierzecie za darmo, ale żeby zdjąć reklamy, trzeba zapłacić 2 euro (ok. 9 zł) od każdej gry. Niby niewiele, ale jednak. Mam jednak wrażenie, że przynajmniej na Androidzie nikomu nie będzie to przeszkadzać. Reklamy, pfff, nie takie rzeczy ludzie w życiu znoszą. Nie sądzę więc, by Sega zarobiła tak dużo jak się pewnie spodziewa. No i reklamy nie są aż tak inwazyjne żeby uniemożliwiać rozgrywkę.

Gry w ofercie Sega Forever

Skoro wiecie już o co chodzi, pora na pierwszy rzut gier. Kolejne mają pojawiać się co dwa tygodnie:

- Sonic the Hedgehog

- Phantasy Star II

- Comix Zone i Kid Chameleon

- Altered Beast

To bez wątpienia świetna inicjatywa i wielu wydawców, którzy decydują się na wypuszczenie mobilnych wersji swoich klasyków, powinna brać z Segi przykład. Tak, Square Enix, to o Was i Waszych przesadzonych cenach gier z serii Final Fantasy. Co więcej, gry z serii Sega Forever będą obsługiwać fizyczne kontrolery dla Androida i iOS, zaimplementowano w nich stany zapisu i rankingi. Czego chcieć więcej?

Gier z Dreamcasta, ale może kiedyś się doczekamy. Póki co sam pobieram i przypominam sobie te klasyki. Na pierwszy ogień Atomowy Jeż.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu