Android

Samsung uruchamia betatesty Androida 6.0 Marshmallow [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
1

Posiadacze smartfonów z Androidem na całym świecie z wypiekami na policzkach wyczekują informacji o aktualizacji dla swoich urządzeń - a przynajmniej ci, którzy są choć odrobinę świadomi technologicznie. Do grona aktualizujących wreszcie dołącza Samsung, który już testuje Marshmallowa na swoich smar...

Posiadacze smartfonów z Androidem na całym świecie z wypiekami na policzkach wyczekują informacji o aktualizacji dla swoich urządzeń - a przynajmniej ci, którzy są choć odrobinę świadomi technologicznie. Do grona aktualizujących wreszcie dołącza Samsung, który już testuje Marshmallowa na swoich smartfonach.

Samsung i Marshmallow

Dotąd Samsung nigdy nie organizował publicznych betatestów nowych wersji swojego oprogramowania. Niestety, aktualnie program ten ruszył wyłącznie w Korei. Skorzystać z niego mogą posiadacze modeli Galaxy S6 oraz Galaxy S6 Edge. Do zgłoszenia konieczne jest skorzystanie z aplikacji Galaxy Care. Czy na tym koniec? Niekoniecznie - można spekulować, że program zostanie rozszerzony o inne kraje. W Polsce jest ulokowane R&D Samsunga, gdzie opracowywane jest m.in. nowe oprogramowanie dla smartfonów. Z drugiej strony aktualizacja miałaby ruszyć już w styczniu, więc mało realne, że do tego czasu zobaczymy betatesty nad Wisłą.

MS przejmuje Talko

Microsoft ma już komunikator - Skype'a, za którego zapłacił astronomiczne pieniądze. Teraz firma przejmuje inne narzędzie tego typu - Talko. Jest to aplikacja głównie wykorzystywana w biznesie. Można z jej poziomu prowadzić rozmowy tekstowe lub wideo, a także nagrywać je i udostępniać innym kontaktom. Założyciem Talko, Ray Ozzie jest byłym pracownikiem Microsoftu - z firmy odszedł w roku 2010.

Adblock domyślnie w urządzeniach ASUS

Asus nawiązał bardzo interesującą współpracę z... Adblockiem. W niektórych regionach zanotowano obecność smartfonów, które już po wyjęcia z pudełka mają zaaplikowaną blokadę reklam. Szczegółów na ten temat nie znamy, ale jest to niewątpliwie interesująca zmiana. ASUS nie działa na rynku reklamy, więc może sobie na nią pozwolić. Pytanie co na to jego partnerzy, jak np. Google...

Nowe gry obsługiwane przez Chromecasta

Google poinformował o kompatybilności nowych gier z Chromecastem. Od teraz posiadacze przystawek mogą na dużym ekranie grać w Angry Birds Friends, Driver Speedboat, a także kilka produkcji od Hasbro (Monopoly Here & Now, Yahtzee Blitz, The Game of Life i Scrabble Blitz 2.0). W trybie połączenia za pomocą Google Cast nasze smartfony pełnią rolę kontrolerów, a sama gra jest wyświetlana jedynie na dużym ekranie. Niskie opóźnienie i wysoka responsywność, którą obiecują twórcy, mają gwarantować przyjemną zabawę z najbliższymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu