Mobile

Samsung Pride pierwszym smartfonem z Tizen 3.0. Czy im to się nie nudzi? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung Pride pierwszym smartfonem z Tizen 3.0. Czy im to się nie nudzi? [prasówka]
21

Samsung przygotowuje kolejne urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen. Jednym z nich ma być smartfon o nazwie kodowej Pride.

Tizen 3.0 w smartfonach Samsunga

Jeżeli myśleliście, że eksperymenty Samsunga z platformą Tizen w smartfonach się zakończyły, byliście w dużym błędzie. Koreańczycy zakończyli prace nad wersją 3.0 systemu i przygotowują się do premiery pierwszego smartfona,. który będzie pracował pod jego kontrolą po wyjęciu z pudełka. Ma nim być model o nazwie kodowej Pride (SM-Z250F). Doniesienia wskazują, że trafi on na te same rynki, na których wcześniej pojawił się model Z2. Prawdopodobnie zatem będą to kraje rozwijające się, jak Rosja, Indie, Bangladesz czy Nigeria.

Głównym atutem smartfona ma być funkcja kontrolowania głosem, na której promocji ma się skupić producent. Póki co nie znamy żadnych innych szczegółów na temat specyfikacji i możliwości urządzenia. Samsung ma go wprowadzić na rynek jeszcze w tym roku

Ostatnia wersja Preview Androida Wear 2.0

Premiera Androida Wear 2.0 zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem Google wypuszcza ostatnią wersję preview, dodając jednocześnie wsparcie dla iOS. W wydaniu tym skupiono się na eliminacji błędów. Deweloperzy z niego korzystający mogą przesyłać już do sklepu Google Play aplikacje, które po premierze systemu użytkownicy będą mogli pobierać na swoje zegarki. Debiut Androida Wear 2.0 jest planowany na początek lutego.

Dying Light ciągle rozwijany

Trudno w to uwierzyć, ale Dying Light jest ciągle rozwijany. Gra otrzymała właśnie aktualizację, która wprowadza obsługę ruchu gałek ocznych. Oczywiście wymagany jest do tego stosowny kontroler - Tobii EyeX. Łącznie obsługiwanych jest 14 rodzajów ruchu, które wywołują określone reakcje. Warto dodać, że Dying Light miał swoją premierę 2 lata temu, a twórcy ciągle o nim nie zapominają.

Statystyki w Google+

Kolejne nowe funkcje trafiają do Google+. Tym razem twórcy wprowadzają prosty system statystyk dla naszego profilu. Możemy w prosty sposób podejrzeć, ile interakcji w danym przedziale czasowym wywołały nasze posty, a także jakiego rodzaju zasięgiem dysponuje nasze konto. W ten sposób użytkownicy G+ mogą w prosty sposób sprawdzić skuteczność swoich wpisów. Warto dodać, że statystyki nie są dostępne w wersji desktopowej. Dostęp do nich uzyskamy jedynie z poziomu aplikacji mobilnej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSamsungTizenSmartfony