15

Pamiętacie kultową Motorolę Razr? Samsung robi właśnie tak składany smartfon

motorola razr
Nigdy nie ukrywałem, że Motorola Razr była jednym z moich ulubionych telefonów i dziwię się trochę temu, że od lat nie mamy taki urządzeń na rynku. Wygląda na to, że Samsung postanowił zmienić ten stan rzeczy.

Jeszcze tylko kilka tygodni i trochę pechowy Samsung Galaxy Fold trafi wreszcie na rynek – wszyscy mamy nadzieję, że już bez problemów i chorób wieku dziecięcego. Koreańska firma idzie jednak dalej jeśli chodzi o nowości (a raczej powrót kultowych rozwiązań) i pracuje na drugim składanym smartfonem – tym razem niejako w duchu wspomnianej Motki Razr.

Smartfon miałby posiadać składany 6,7 calowy wyświetlacz, który w mniejszej wersji przyjmie kształt kwadratu. Będzie posiadał małą dziurkę na przednią kamerę, podobnie jak w Galaxy Note 10 Plus. Dodatkowo otrzyma zestaw dwóch aparatów umiejscowionych po drugiej stronie.

I to niestety tyle informacji. Nie wiadomo jaki procesor będzie napędzał ten sprzęt, jaką będzie miał baterię czy możliwości. Obstawiałbym oczywiście topowe podzespoły, w końcu nie ma szans na to, by chodziło o smartfon z niższej półki cenowej. Ale chyba nie ma to większego znaczenia, liczy się przede wszystkim możliwość złożenia. I myślę, że większość prac związana jest właśnie z tym aspektem, szczególnie z niepowtórzeniem błędów i problemów Galaxy Folda. Dodatkowo nie do końca wiadomo, czy miałby był to następca Folda czy raczej drugi składany smartfon w ofercie koreańskiego producenta.

źródło