Samsung

Samsung Gear A, czyli pierwsza poważna konkurencja dla Apple Watcha [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung Gear A, czyli pierwsza poważna konkurencja dla Apple Watcha [prasówka]
18

Smartwatchy na rynku nigdy za wiele. Rok 2015 będzie kolejnym, w którym nas zaleją te urządzenia. Ich nowe generacje jak na razie wydają się być pozbawione błędów i braków poprzedników. Taki też ma być Gear A - stylowy zegarek z okrągłą kopertą, anteną 3G i funkcją wykonywania połączeń. Czyżby odpow...

Smartwatchy na rynku nigdy za wiele. Rok 2015 będzie kolejnym, w którym nas zaleją te urządzenia. Ich nowe generacje jak na razie wydają się być pozbawione błędów i braków poprzedników. Taki też ma być Gear A - stylowy zegarek z okrągłą kopertą, anteną 3G i funkcją wykonywania połączeń. Czyżby odpowiedź na Apple Watcha?

Samsung Gear A

Przedsprzedaż Apple Watcha ruszy lada moment. Pora zatem na zegarek, który będzie stanowił dla niego godną alternatywę. Najwyraźniej taki ma być Gear A. Nieoficjalne źródła wskazują na obecność okrągłej koperty (i wyświetlacza). Gadżet ma być również dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach: z WiFi i Bluetooth oraz z dodatkowo modułem 3G. Ta druga będzie oczywiście droższa. Serwis Sammobile dotarł nawet do nazw kodowych obu: SM-R720 oraz SM-R730. Literka "R" mogłaby tutaj oznaczać słówko round. Gear A może stanowić doskonałe dopełnienie dla świetnych Galaxy S6 oraz Galaxy Edge. Z pewnością jednak będzie najlepszym, jak dotąd, Gearem.

Nowości w Instagramie

Instagram w wersji 6.19.0 oferuje użytkownikom dwa nowe ustawienia (suwaki): kolor oraz blaknięcie (fade). Pozwalają one na lepsze dostosowanie wyglądu fotografii. Pierwszy, to regulowanie wyrazistości oraz nasycenia kolorów. Użyjemy by uzyskać głębszą czerń (mocniejsze cienie) lub podkreślić obecność któregoś z kolorów. Fade, jak sama nazwa wskazuje, to suwak do wycierania kolorów i redukowania ich nasycenia. Oba powinny być już dostępne w najnowszej wersji Instagrama.

Nowa wersja Google dla Androida

Zostajemy w temacie Androida - użytkownicy tego systemu stopniowo otrzymują nową wersję aplikacji Google. Wyposażono ją w kilka nowości, z których niestety w Polsce skorzystamy tylko połowicznie. Pierwsza to wsparcie dla pseudonimów przypisywanych poszczególnym kontaktom. Dzięki nim wywołanie danej osoby i błyskawiczne nawiązanie połączenia zajmie nam tyle, ile wypowiedzenie danego przezwiska. Niestety funkcja ta dalej pozostaje ograniczona do języka angielskiego.

Dodano również nowy mechanizm zabezpieczający - "Zaufany Głos". Ma to być rozwiązanie, które ograniczy podatność naszego urządzenia na głos innych osób. Niemniej twórcy sami zaznaczają, że osoby o podobnym głosie do naszego mogą przebić się przez to zabezpieczenie.

Ciekawostką jest pojawienie się fraz dla funkcji "Seamless Hotword". Póki co rozwiązanie to pozostaje owiane tajemnicą, ale wygląda na to, że niebawem zostanie wdrożone jako nowa funkcja.

Aktualizacja powinna pojawić się u Was lada dzień.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu