29

Samsung Syzyfem rynku tabletów. Nowy „rywal” dla iPada Pro

tablet samsung z rysikiem S-Pen
Rynek tabletów maleje nieprzerwanie od dłuższego czasu. Nic nie zapowiada zmiany tego trendu, a jedynym widocznym efektem tego regresu jest stopniowe wycofywanie się z rynku kolejnych firm. W tym segmencie przoduje nieprzerwanie jeden duet: Apple i Samsung.

Ofensywa po raz kolejny

Od początku Koreańczycy starali się mieć bezpośrednią odpowiedź na produkty z Cupertino. Nie inaczej było w przypadku tabletów, choć wydaje mi się, że Samsung nieco przespał moment prezentacji iPada Pro i jego seria Galaxy Tab S nie oferuje tak wiele, jak rywal. Inna sprawa, że u nich nie zauważymy też zbyt wielu nowości z generacji na generację.

Ostatnie wiadomości jednogłośnie wskazują na nadchodzącą premierę nowego flagowego, dużego urządzenia. Samsung Galaxy Tab S4 zadebiutuje albo w wakacje wraz z Galaxy Note 9 albo też dopiero na wrzesień w Berlinie na targach IFA 2018. Czy tym razem Apple ma się czego bać?

Gdzie ten tytan pracy?

Pamiętam wprowadzenie w 2013 roku serii Galaxy Tab Pro / Note Pro. Obecnie brakuje ich duchowego następcy, który jednocześnie byłby bardzo dobrą hybrydą. Nowe modele Tab S średnio radzą sobie z tym zadaniem. W dodatku poważną przeszkodą pozostaje tu Android, który nadal nie jest idealnie dopasowany do tabletów. Skoro jednak sporo osób używa iPada Pro na co dzień, to czemu konkurent z Androidem by się do tego nie nadał? Moim zdaniem lepsze dostosowanie urządzenia do pracy nie kosztowałoby Samsunga wiele, a najdroższa okazałaby się stosowna kampania reklamowa.

wywietlacz amoled w samsungu galaxy tab s

Samsung Galaxy Tab S4 zostanie wyposażony w 10,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co zakończy erę paneli 4:3 w ich flagowych tabletach. Napędzać go ma Snapdragon 835 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Zdecydowanie oznacza to wydajny produkt.

Warto tu wspomnieć również z o aparacie 13 Mpix, kamerce 8 Mpix, Bluetooth, WiFi czy GPS. W sprzedaży nie zabraknie także wersji LTE. Naturalnie będzie znacznie lepszy od Taba S3. Czekamy jednak teraz na decydujące czynniki, czyli cenę, dostępność oraz dodatkowe akcesoria, takie jak rysik S-Pen czy klawiatura z dockiem, który są kluczowymi elementami całej układanki. Cieszyć może obecność Androida 8.1 Oreo na testowanych tabletach.

źródło: Android Community