Smartfony

Samsung Syzyfem rynku tabletów. Nowy "rywal" dla iPada Pro

Albert Lewandowski
Samsung Syzyfem rynku tabletów. Nowy "rywal" dla iPada Pro
29

Rynek tabletów maleje nieprzerwanie od dłuższego czasu. Nic nie zapowiada zmiany tego trendu, a jedynym widocznym efektem tego regresu jest stopniowe wycofywanie się z rynku kolejnych firm. W tym segmencie przoduje nieprzerwanie jeden duet: Apple i Samsung.

Ofensywa po raz kolejny

Od początku Koreańczycy starali się mieć bezpośrednią odpowiedź na produkty z Cupertino. Nie inaczej było w przypadku tabletów, choć wydaje mi się, że Samsung nieco przespał moment prezentacji iPada Pro i jego seria Galaxy Tab S nie oferuje tak wiele, jak rywal. Inna sprawa, że u nich nie zauważymy też zbyt wielu nowości z generacji na generację.

Ostatnie wiadomości jednogłośnie wskazują na nadchodzącą premierę nowego flagowego, dużego urządzenia. Samsung Galaxy Tab S4 zadebiutuje albo w wakacje wraz z Galaxy Note 9 albo też dopiero na wrzesień w Berlinie na targach IFA 2018. Czy tym razem Apple ma się czego bać?

Gdzie ten tytan pracy?

Pamiętam wprowadzenie w 2013 roku serii Galaxy Tab Pro / Note Pro. Obecnie brakuje ich duchowego następcy, który jednocześnie byłby bardzo dobrą hybrydą. Nowe modele Tab S średnio radzą sobie z tym zadaniem. W dodatku poważną przeszkodą pozostaje tu Android, który nadal nie jest idealnie dopasowany do tabletów. Skoro jednak sporo osób używa iPada Pro na co dzień, to czemu konkurent z Androidem by się do tego nie nadał? Moim zdaniem lepsze dostosowanie urządzenia do pracy nie kosztowałoby Samsunga wiele, a najdroższa okazałaby się stosowna kampania reklamowa.

Samsung Galaxy Tab S4 zostanie wyposażony w 10,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co zakończy erę paneli 4:3 w ich flagowych tabletach. Napędzać go ma Snapdragon 835 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Zdecydowanie oznacza to wydajny produkt.

Warto tu wspomnieć również z o aparacie 13 Mpix, kamerce 8 Mpix, Bluetooth, WiFi czy GPS. W sprzedaży nie zabraknie także wersji LTE. Naturalnie będzie znacznie lepszy od Taba S3. Czekamy jednak teraz na decydujące czynniki, czyli cenę, dostępność oraz dodatkowe akcesoria, takie jak rysik S-Pen czy klawiatura z dockiem, który są kluczowymi elementami całej układanki. Cieszyć może obecność Androida 8.1 Oreo na testowanych tabletach.

źródło: Android Community

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu