Samsung

To będzie hit. Samsung Galaxy S9 zaoferuje zmienną przysłonę aparatu

Jakub Szczęsny
To będzie hit. Samsung Galaxy S9 zaoferuje zmienną przysłonę aparatu
15

Od pewnego czasu obserwuje się swego rodzaju zastój w hardware'owych aspektach udoskonalania mobilnej fotografii. Wygląda na to, że Samsung wraz z premierą swojego flagowca - S9 zaskoczy cały rynek czymś, co trudno jest znaleźć w smartfonach, ale stanowi standard w kręgu typowych aparatów fotograficznych.

Według grafiki, która pojawiła się w serwisie Reddit, potwierdza się ogólna specyfikacja najnowszego flagowca od Samsunga. Okazuje się jednak, że czeka nas spora niespodzianka - telefon ma cechować się... zmienną przysłoną aparatu fotograficznego. Wiele wskazuje na to, że następca S8 będzie korzystał z dokładnie takiego samego komponentu (Dual Pixel, 12 MP z OIS), jednak niezwykle zastanawiający jest opis parametrów przysłony (f/2.4 - f/1.5). Wykorzystanie takiego rozwiązania pozwoli na znacznie bardziej uniwersalne zdjęcia - szczególnie wtedy, gdy chcemy zachować idealną ostrość wszystkich elementów na zdjęciu (zarówno tych, które znajdują się bardzo blisko fotografa, jak i tych, które są umieszczone nieco dalej). Samsung tym samym nie tylko podniesie poprzeczkę na rynku, ale i bardzo możliwe, że wprowadzi nowy standard, wedle którego każdy szanujący się producent telefonów komórkowych postanowi wdrożyć dokładnie to samo.

Poza tym, Samsung Galaxy S9 nie będzie większym zaskoczeniem

Branża niemal w stu procentach jest pewna specyfikacji tego telefonu. Na pokładzie znajdzie się najwydajniejszy w portfolio Qualcomma - Snapdragon 845 / Exynos 9810, 5.8 - calowy ekran AMOLED QHD+, 64 GB pamięci ROM oraz 4 GB RAM. Wiadomo także o tym, że sprzęt będzie cechował się wzmocnioną odpornością na kurz oraz wodę. Premiera? W przyszłym miesiącu w trakcie targów MWC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu