Samsung

Taki "składak" od Samsunga podoba mi się bardziej niż "Fold"

JS
Jakub Szczęsny
2

Samsung Galaxy Fold najprawdopodobniej okazał się być niemałym sukcesem w historii firmy, mimo pewnego "fakapu" na samym początku. Jednak wielu użytkowników tego urządzenia, a także entuzjastów uznało, że nie jest to najprawdopodobniej najlepsza możliwa forma "podaży" idei składanego smartfona. Wygląda jednak na to, że kolejny "składak" Koreańczyków może nawiązywać do idei telefonu z klapką.

Czyli w taki sposób, w jaki odbywa się to w przypadku Motoroli RAZR. Motorola RAZR z tego roku to urządzenie z klapką, które korzysta z idei składanego ekranu. Choć jest to urządzenie gorzej wyposażone od Folda, który oprócz marketingowego pozycjonowania go w kategorii telefonów ultra-premium, czerpie garściami ze standardów flagowców - według niektórych RAZR jest znacznie lepiej przemyślany niż gargantuiczny po rozłożeniu Fold.

Czytaj również: Miał być ciekawostką, a sprzedał się świetnie - Samsung Galaxy Fold

Samsung zdecydował się upublicznić pierwsze informacje ze swojej strony na temat takiego "składaka" już w trakcie Samsung Developer Conference. Panel dotyczący nowoczesnych urządzeń mobilnych został okraszony slajdami, które przedstawiały przeróżne formy urządzeń mobilnych z elastycznymi ekranami. Teraz natomiast mamy do czynienia z przeciekami, które najprawdopodobniej dotyczą zdjęć prototypu "telefonu z klapką". Dlaczego mowa o prototypie? Nie ma na nim brandingu, jednak sprzęt garściami czerpie z designu innych sprzetów marki Samsung. Co więcej, wygląda na to, że wewnątrz znajduje się One UI w języku chińskim. "Składak" charakteryzuje się również przyciskami głośności na prawej krawędzi obudowy, a także "punchhole'em" w ekranie, gdzie znalazło się miejsce dla przedniej kamery.

Ciekawie prezentuje się przód urządzenia - tam znalazło się miejsce dla prostego, monochromatycznego wyświetlacza, który prezentuje czas, datę oraz stopień naładowania baterii. Przyznam szczerze, że czegoś takiego w telefonach komórkowych mi brakuje - jestem ogromnym fanem takich mechanizmów jak Glance Screen (skrócony stan urządzenia na ekranie OLED, itp.).

Czy to Samsung Galaxy Fold 2?

Cóż, bardzo możliwe, że druga iteracja Folda będzie proponowała zupełnie inne podejście do budowy sprzętu mobilnego z elastycznym ekranem. Mówi się jednak, że Fold 2 będzie charakteryzował się sensorem Samsung ISOCELL Bright HMX (108 MP) z 5 - krotnym zoomem optycznym. Cóż, byłoby świetnie, gdyby Samsung zdecydował się wystartować z takim sprzętem na rynku.

Przecieki w branży mówią, że Samsung może pokazać nową generację telefonu Samsung Galaxy Fold tuż obok Samsunga Galaxy S11 - czyli już w lutym nadchodzącego roku. Do tego czasu, oczekiwana specyfikacja urządzenia może się znacząco zmienić, podobnie jak i wygląd Samsunga Galaxy Fold 2. Może być również tak, że prototyp, który zobaczyliśmy to zwyczajnie osobny projekt z serii Fold.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu