Smartfony

Samsung Galaxy S10 nie polubi się z foliami ochronnymi na ekran

Albert Lewandowski
Samsung Galaxy S10 nie polubi się z foliami ochronnymi na ekran
31

Przedpremierowa popularność? Na tą zdecydowanie zasłużył sobie Samsung Galaxy S10, który ma być rewolucją względem poprzedników, ale coś mi się wydaje, że stanie się słynny również z innych, niekoniecznie pozytywnych powodów.

Samsung Galaxy S10, a folie ochronne

Zanim przejdziemy do samych folii zabezpieczających wyświetlacz, należy pamiętać, że w nowych flagowcach zadebiutuje skaner linii papilarnych umieszczony bezpośrednio pod ekranem. Samo rozwiązanie bardzo dobrze, skutecznie oszczędzające miejsce oraz oferujące, moim zdaniem, najwygodniejszą lokalizację.

Okazuje się jednak, że niektórzy twórcy folii ochronnych dla nadchodzących flagowców z Korei są przygotowani na to rozwiązanie, które nie będzie działać tak dobrze, jakbyśmy oczekiwali. Mianowicie chodzi tu o specjalne wycięcie dla... czytnika odcisków. Przy normalnym korzystaniu nie będzie to widoczne, ale mimo wszystko będzie miało wpływ na estetykę samego telefonu z nałożoną na niego folią. Wygląda na to, że przy odpowiednio grubej warstwie zabezpieczającej, rozwiązania biometryczne Samsunga nie dadzą rady. Jestem tylko ciekaw, czy tym razem otrzymamy optyczny czy też już ultradźwiękowy czytnik.

Całość możecie zobaczyć na poniższym filmie z Samsungiem Galaxy S10 Plus.

Samsung Galaxy S10, S10e i S10 Plus - potwierdzone nazwy

Teraz też możemy być pewni, jak nowe modele będą się nazywać. Potwierdzają się też wcześniej informacje odnośnie wyglądu i już nawet zdążyły się podnieść głosy, że Samsung zamierza ukrywać notcha z przednią kamerką za pomocą tapety. Możliwe, że dzięki niej będzie trochę mniej widoczna na grafikach promocyjnych, ale akurat do sztuczki Apple z czarną tapetą w iPhone Xs i Xs Max jeszcze daleka droga.

Dostępne konfiguracje (RAM/pamięć wbudowana):

  • 6/128 GB,
  • 8/512 GB,
  • 12 GB/1 TB (tylko Samsung Galaxy S10 Plus).

Najdroższy model w gamie ma kosztować aż około 6500 złotych. Czy to będzie kwota adekwatna do możliwości? Tego przekonamy się wkrótce, ale można być pewnym, że nowe Galaxy wzbudzą sporo kontrowersji i dyskusji.

źródło: Sammobile, Galaxy Club

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu