Smartfony

Jest data. Samsung Galaxy Fold trafi wtedy do pierwszych klientów

Jakub Szczęsny
Jest data. Samsung Galaxy Fold trafi wtedy do pierwszych klientów
7

Krótko po tym, jak Samsung pochwalił się rozpoczęciem masowej produkcji składanych ekranów OLED poznaliśmy dokładną datę startu urządzenia na rynku. W gronie szczęśliwców nie znalazła się rzecz jasna Polska - w Stanach Zjednoczonych to T-Mobile będzie dzierżył palmę pierwszeństwa w zakresie wprowadzenia kontrowersyjnego urządzenia na rynek.

Jak wynika z informacji pochodzących od oddziału T-Mobile w Stanach Zjednoczonych, Samsung Galaxy Fold będzie tam dostępny do kupienia w sieci od 25 kwietnia, natomiast 26 trafi do sklepów stacjonarnych. Nie wiadomo jeszcze kiedy ten sprzęt pojawi się u drugiego ważnego operatora w Stanach Zjednoczonych AT&T. Ponadto, nikt też nie chwali się cenami urządzenia w ramach umów operatorskich: Samsung jednak twierdził, że Galaxy Fold będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie 1980 dolarów - czyli naprawdę bardzo, bardzo dużo.

Po co piszemy o tej "premierze"?

Głównie dlatego, że jest to data graniczna dla telefonu Samsung Galaxy Fold, który w ostatnich miesiącach był oskarżany o bycie projektem "niedokończonym" w portfolio giganta. Tuż po oficjalnym rozpoczęciu sprzedaży słuchawki będziemy mogli zapoznać się z pierwszymi opiniami klientów oraz recenzentów, którzy na pewno bardzo szybko znajdą wady i zalety składanego ekranu w telefonie komórkowym. Niestety, przyjdzie nam poczekać dłuższą chwilę na dane, które pozwolą na ocenę adopcji rozwiązania na rynku elektroniki użytkowej w krajach, gdzie Samsung Galaxy Fold się pojawił - wtedy zaś będzie możliwa ocena, czy tego typu idea w ogóle ma sens.

Ja kibicuję nie tylko telefonowi Samsung Galaxy Fold co całej "drużynie" składanych smartfonów. Nie twierdzę, że będą to zdecydowane hity na rynku elektroniki użytkowej, jednak to miła odmiana po latach stagnacji w świecie smartfonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu