Felietony

Samsung Galaxy Camera u polskich operatorów

Kamil Zawiślak
Samsung Galaxy Camera u polskich operatorów
6

Aparat z Androidem, czyli Samsung Galaxy Camera odbił się szerokim echem w branży technologicznej, wyposażony w wysokiej jakości SoC i oferujący mnogość opcji dla fotografów jest nie lada gratką dla fanów dzielenia się zdjęciami w sieci. Cena takiego cuda nadal oscyluje na poziomie 2000 zł, jednak p...

Aparat z Androidem, czyli Samsung Galaxy Camera odbił się szerokim echem w branży technologicznej, wyposażony w wysokiej jakości SoC i oferujący mnogość opcji dla fotografów jest nie lada gratką dla fanów dzielenia się zdjęciami w sieci. Cena takiego cuda nadal oscyluje na poziomie 2000 zł, jednak polscy operatorzy umożliwiają zakup Galaxy Camera wraz z mobilnym Internetem. Sam bym się tym nie zainteresował, wolałbym wybrać laptopa czy tablet lub nawet jakiś inny gadżet. Znajomy poprosił mnie o pomoc, stanął on przed wyborem operatora mobilnego Internetu, przy tym posiada już laptopa i smartfona. Stwierdził więc, że może pokusić się o taki aparat, szczególnie, że lubi robić dużo zdjęć. Sprawdziłem więc, u którego operatora najlepiej wybrać Galaxy Camera.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że jakość mobilnego Internetu w tym wypadku to kwestia drugorzędna.

Wziąłem pod lupę trzech operatorów, którzy oferują teraz Samsunga Galaxy Camera, w zestawieniu zabrakło Plusa, gdyż w jego ofercie nie znalazłem aparatu. Na początek weźmy najmłodszego Play’a, który za Galaxy Camera nie chce ani złotówki. Klient podpisuje tylko umowę na 24 lub 36 miesięcy i cieszy się mobilnym Internetem z aparatem. Play oferuje 5 GB transferu na dwa lub trzy lata za niemal 120 lub 150 zł.

T-Mobile z kolei oferuje trzy plany, w pierwszym różowy operator daje 10 GB za 109,90 zł, problem w tym, że umowa zobowiązuje aż na 48 miesięcy. Druga i trzecia oferta wiążą klienta na 36 miesięcy. Za niemal 130 zł można mieć 10 GB, to dwa razy więcej niż w Play, natomiast za 159,90 zł aż 35 GB! W każdej opcji Samsung Galaxy Camera będzie kosztował symboliczną złotówkę.

Orange wydaje się być najciekawszą opcją, ponieważ pozwala wybierać spośród 5 abonamentów zaczynających się od 59,90 zł. Warto posiadać kilka usług w Orange, chodzi o ofertę Orange Open - "W jednej ofercie możesz połączyć telefon komórkowy lub/i internet mobilny z Neostradą lub pakietami z Neostradą (np. Neostrada z Telewizją, Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami, FunPackiem HD)". Dzięki temu miesięczny rachunek za Internet mobilny można obniżyć nawet o 30 zł.

Mając numer komórkowy ciekawym dodatkiem jest pakiet minut i SMS-ów, których ilość jest uzależniona od wysokości abonamentu. Wybierając abonament za 129.90 zł dostajemy 10 GB, dla klientów przedłużających umowę dodatkowe 4 GB, a dzięki Orange Open rachunek można obniżyć do 99,90 zł. Przy takich warunkach można zdecydować się na abonament 159,90 zł obniżając go do 129,90 zł i mieć 15 GB (przedłużając umowę dodatkowe 6 GB) i cieszyć się jeszcze pakietem 250 SMS-ów i 500 minut.

Samsung Galaxy Camera kosztuję złotówkę, ale w wyższych abonamentach, w niższych trzeba dopłacić nawet 1849 zł przy umowie na 16 miesięcy za 59,90 zł.

Reasumując najkorzystniej wypada Orange, bo pozwala łączyć wszelkiej maści usługi, jak Neostrada, Internet mobilny czy abonament telefoniczny przy tym uzyskując atrakcyjne obniżki i pakiety. T-Mobile ma przejrzystą ofertę, ale nie jest ona tak bogata, jak w Orange. Play nie chce nawet złotówki za aparat, jednak względem różowego i pomarańczowego operatora daje mniej transferu za podobne pieniądze.

Nie wiem, dlaczego Plus nie oferuje jeszcze Samsunga Galaxy Camera, podobno ma się on pojawić w ofercie, jednak nie wiem, kiedy dokładnie to nastąpi.

Jeżeli jesteście już w posiadaniu tabletu czy notebooka, a stajecie, tak jak mój znajomy przed zakupem mobilnego Internetu czy też możliwością przedłużenia umowy warto zorientować się w ofercie Orange. Znajdą się zapewne tacy, którzy zechcą mieć Samsunga Galaxy Camera, ale bez wiązania się umową z operatorami na Internet mobilny, jednak wtedy będzie trzeba za niego zapłacić około 2 tyś.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu