Samsung

Samsung wkroczy do walki na kolejnym perspektywicznym rynku

JS
Jakub Szczęsny
3

Samsung nieco zaskoczył rynek technologiczny własnym asystentem głosowym, jednak biorąc pod uwagę recenzje, nie jest to szczególnie duża premiera. Nie przeszkadza to jednak gigantowi w tym, aby poważnie myśleć o swoim produkcie - Bixby. Ten już w 2018 roku powinien zawędrować do dedykowanych dla niego głośników.

Jak podaje Bloomberg, głośnik od Samsunga z asystentem Bixby ma stawiać przede wszystkim na bardzo wysoką jakość audio. Ponadto, w kręgu zainteresowań Samsunga ma być ścisła współpraca urządzenia z innymi sprzętami z kręgu "smart home", a zatem z inteligentnymi zamkami, termostatami oraz systemami alarmowymi. To oczywiście żadna nowość - zarówno sprzęty od Google (seria Home), jak i Amazon, a ponadto HomePod od Apple bazują na integracjach ze sporą ilością dodatkowych gadżetów, które automatyzują niektóre procesy w domu.

Można się spodziewać także integracji z telefonami Galaxy obsługującymi asystenta Bixby, a także z nowymi telewizorami od producenta. Jak dalej podają zagraniczne źródła, inteligentny głośnik od Samsunga ma być znacznie tańszy od HomePoda, co według Samsunga ma być mocnym argumentem w stosunku do propozycji Apple. Niemniej, Koreańczycy powinni skupić się na innych konkurentach.

Google i Amazon to najważniejsi konkurenci dla głośnika z Bixbym

Amazon oraz Google świetnie czują się na rynku inteligentnych głośników - ten pierwszy producent rozpoczął nawet sprzedaż swoich urządzeń w Polsce. Nie oznacza to jednak, że od razu będziemy mogli się cieszyć z możliwości Alexy nad Wisłą. Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, jestem jednak zdania, że nastąpi to prędzej niż później. Prawdopodobnie, podobną drogą podąży Google wraz ze swoimi urządzeniami Home. To właśnie te urządzenia będą największym problemem dla Bixby'ego oraz głośnika, w którym ów asystent "zamieszka". Są one znacznie tańsze od HomePod'a i co ważne - asystenci nadzorujące ich prace są naprawdę zaawansowani. Może się okazać, że dla Samsunga na tym rynku niestety zabrakło już miejsca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu