Apple

Samochód od Apple na drogach przed 2020? Wiele na to wskazuje

Konrad Kozłowski
Samochód od Apple na drogach przed 2020? Wiele na to wskazuje
11

Choć Apple strzeże swoich tajemnic jak tylko może, część informacji wydostaje się z tajemniczych pracowni i laboratoriów. Czy są to przecieki kontrolowane? Coraz chętniej się ku temu stwierdzeniu skłaniam, szczególnie, że kilka poważnych redakcji ręczy za swoje źródła i donosi, że przed 2020 rokiem,...

Choć Apple strzeże swoich tajemnic jak tylko może, część informacji wydostaje się z tajemniczych pracowni i laboratoriów. Czy są to przecieki kontrolowane? Coraz chętniej się ku temu stwierdzeniu skłaniam, szczególnie, że kilka poważnych redakcji ręczy za swoje źródła i donosi, że przed 2020 rokiem, elektryczny samochód Apple stanie się faktem.

Wszystko zaczęło się od raportu Wall Street Journal, który zapoczątkował całą serię tekstów poświęconych trwającym pracom nad rozwojem auta w firmie z Cupertino. Ostatnim, który dołączył do "zabawy" jest Bloomberg, według którego plany Apple są coraz bardziej konkretne. Mówi się bowiem o dokładniejszym terminie zaprezentowania przez Apple samochodu i następnie wprowadzenia go do sprzedaży. Tym terminem ma być rok 2020, a więc zaledwie niecałe 5 lat licząc od dnia dzisiejszego. Wspomina się także, że auto od Apple ma być samochodem autonomicznym.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zespół pracujący nad samochodem miał regularnie się powiększać, by dziś osiągnąć liczbę około 200 pracowników zaangażowanych w ten projekt. Aktualnie wśród nich znaleźć mają się także eksperci z branży robotyki i akumulatorów (ci okazaliby się niezwykle przydatni przy pracach nad kolejnym iPhonem;). Pojawiły się także potwierdzone informacje w postaci pozwu wymierzonego w firmę Apple przez producenta baterii do aut - A123 Systems. Apple miałoby być winne podkradania najlepszych pracowników tej firmy. Pewniakiem są też transfery kilku pracowników Tesli, którzy znaleźli zatrudnienie nigdzie indziej niż właśnie w Apple.

Naturalnie do momentu oficjalnej premiery nie możemy być niczego pewni. Apple wielokrotnie porzucało swoje projekty, także, by z czasem później do nich powrócić. Jednym z nich może być większy "iPad pro", który rzekomo zmierza powolnie na rynek. Zainteresowanie elektronicznymi autami przez Apple niektórych zdumiewa, dla innych to naturalny krok w rozwoju firmy, gdyż przewidywane jest spopularyzowanie się takich aut właśnie na przestrzeni najbliższych kilku lat. Sama sprawa wydaje się bardzo interesująca, a samo Apple wyraziło już zainteresowanie rynkiem motoryzacyjnym prezentując CarPlay, który określany jest mianem "klucza do przyszłości firmy".

Źródła: cnet, bgr.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu