Google

Rządowe wnioski o udostępnienie danych użytkowników Google podwoiły się od 2009 r - Polska w czołówce

GU
Grzegorz Ułan
17

Google opublikowało właśnie kolejny swój Raport Przejrzystości, obrazujący w liczbach rządowe wnioski o udostępnienie danych swoich użytkowników. Prawo niektórych państw, a w szczególności USA, zabrania podawania więcej szczegółów odnośnie tych wniosków, ale dzięki takiemu raportowi możemy mniej...

Google opublikowało właśnie kolejny swój Raport Przejrzystości, obrazujący w liczbach rządowe wnioski o udostępnienie danych swoich użytkowników.

Prawo niektórych państw, a w szczególności USA, zabrania podawania więcej szczegółów odnośnie tych wniosków, ale dzięki takiemu raportowi możemy mniej więcej ocenić skalę tego procederu. I tak od 2009 roku do czerwca 2013 podwoiła się liczba tych wniosków.

Polska znalazła się w tym zestawieniu ogólnoświatowym, chyba po raz pierwszy. Wynika z niego, iż z polskiej strony wpłynęło do Google 496 wniosków. Jakie to były wnioski i które zostały spełnione nie dowiemy się chyba nigdy, choć w poprzednim raporcie wskazywano, że na koniec 2012 roku, Google realizowało w całości lub w części te żądania w 65% z ogólnej liczby.

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: