21

Rozpoznawanie mowy i tłumaczenie w czasie rzeczywistym!

Inżynierowie Microsoft pracują nad narzędziami do rozpoznawania mowy oraz tłumaczenia jej w czasie rzeczywistym. Poniżej zamieszczam video na którym widać jak działa prototyp. Trzeba przyznać, że pobudza to wyobraźnie i to w wielu aspektach. Przede wszystkim dobre rozpoznawanie mowy jest już bardzo wartościową technologią. Połączenie tego z tłumaczeniem i syntezatorem mowy, który w czasie rzeczywistym […]

Inżynierowie Microsoft pracują nad narzędziami do rozpoznawania mowy oraz tłumaczenia jej w czasie rzeczywistym. Poniżej zamieszczam video na którym widać jak działa prototyp. Trzeba przyznać, że pobudza to wyobraźnie i to w wielu aspektach. Przede wszystkim dobre rozpoznawanie mowy jest już bardzo wartościową technologią. Połączenie tego z tłumaczeniem i syntezatorem mowy, który w czasie rzeczywistym odczytuje przetłumaczony tekst to już bardzo duży krok na przód.

Bardzo łatwo można wyobrazić sobie jaki potencjał mają takie narzędzia – rozmowa przez telefon z osobą mówiącą w innym języku, tłumaczenia na żywo na kilkanaście języków na raz. Mobilne narzędzia pozwalające nam nie tylko na bieżąco tłumaczyć zeskanowany tekst ale również odczytujące go w naszym języku itp.

Oczywiście to co pokazał MS to tylko prototyp i tak naprawdę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle użyte technologie pojawią się na rynku.