Polska

Rozdziewiczanie Startup School - przegląd 11 startupów!

Grzegorz Marczak
Rozdziewiczanie Startup School - przegląd 11 startupów!
43

Wczoraj odbyła się pierwsza Aula otwierająca nowy sezon spotkań. Główną atrakcją podczas tego spotkania była prezentacja 11 statupów tworzonych w ramach akcji Startup School (przypomnę, że w konkursie na Antyweb zostały wybrane dwa pomysły które jak mogłem się przekonać zostały zrealizowane). Mi...

Wczoraj odbyła się pierwsza Aula otwierająca nowy sezon spotkań. Główną atrakcją podczas tego spotkania była prezentacja 11 statupów tworzonych w ramach akcji Startup School (przypomnę, że w konkursie na Antyweb zostały wybrane dwa pomysły które jak mogłem się przekonać zostały zrealizowane). Miejsce spotkania było powiedzmy "dość specyficzne" klub M25 w którym przez 3 miesiące Rafał i Agnieszka męczyli młodzież znajduje się na Pradze w dość industrialnej okolicy. Trzeba jednak przyznać, że takie miejsca mają swój klimat i urok.

Podczas Auli dowiedzieliśmy się, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Startup School! Dla statupów (opisanych poniżej) zaczyna się natomiast ten trudniejszy okres w którym muszą zacząć pracować nad promocją, marketingiem i sprzedażą. Rafała jednocześnie rozpoczął poszukiwania inwestorów (choć mam wrażenie, że przynajmniej jeden ma już opiekuna) do czego wcześniej każdy z statupów się dobrze przygotował (określony model biznesowy oraz plan marketingowy).

Oto lista zaprezentowanych serwisów wraz z kilkoma zdaniami opisu (przepraszam jeśli coś pokręciłem ale nie sposób było zapisać i zapamiętać dokładnie wszystkiego z 11 5 minutowych prezentacji). Na razie nie komentuję ani pomysłów ani wykonania - wszystkie serwisy będą uruchomione w przeciągu miesiąca i wtedy będzie można je recenzować :

Animili.pl będzie miejscem dla dzieci, w którym nasze pociechy będą mogły wychowywać wirtualne zwierzątko. Dla zwierzaka będzie można dokupić za wirtualną walutę różnego rodzaju dodatki i gadżety. Serwis ma utrzymywać się z płatnych usług oraz reklamy produktów zamieszczonych wewnątrz gry.

Dobrekorepetycje.pl (pomysł z konkursu na antyweb) - czyli pomoc w korepetycjach na odległość. Z dostępnych narzędzi można wymienić video, chat, testy , możliwość przesyłania plików, możliwość rysowania i pisania na tablicy itp. Serwis ma utrzymać się dzięki prowizjom od kwot jakie uczniowie będą płacić korepetytorom. Płatność ma być dokonywana po każdej zakończonej lekcji.

Robotni.pl ma być prostym i skutecznym narzędziem rekrutacji, zarówno dla pracodawców, jak i osób poszukujących pracy. Bazę ogłoszeń ludzi poszukujących prac będzie można przeszukiwać zarówno jeśli chodzi o lokalizację geograficzną jak również, zawód, oczekiwane wynagrodzenie itp. Jest to pierwszy serwis, który został już uruchomiony.

Nightclubs.pl - serwis randkowy, ale nie taki zwyczaj. Ludzie będą mogli spotykać się w wirtualnych barach. Będą więc spotkania online podczas których będzie można zaczepić nieznajomą osobę i rozpocząć rozmowę.

Wizytownik.pl ma być rozwiązaniem naszych problemów z przechowywaniem wizytówek i zarządzaniem kontaktami. Serwis będzie importował nasze kontakty z telefonów, poczty oraz książki adresowej. Będziemy mogli również sami wprowadzać informacje. Docelowo ma być też możliwość drukowania wizytówek.

Shows.pl - dość kontrowersyjny serwis. Będzie on zbierał z internetu wszystkie odcinki znanych seriali jakie ktoś upublicznił - czyli w jednym miejscu bez potrzeby ściągania filmów na swój komputer będziemy mogli oglądać nasze ulubione filmy. W chwili obecnej jest już podobno 3500 filmów. Będą oczywiście funkcje społecznościowe jak komentarze, oceny itp.

Gramol.pl To różnego rodzaju gry i quizy online. Ale na pieniądze. Stawki będą zaczynać się od 10 groszy i przy każdej kolejnej grze będą podwajane. Wygrywać, będą osoby które znajdą się wśród lepszej połowy (czyli 50% wygrywa reszta przegrywa). Serwis ma zarabiać na prowizjach od wpłat.

Comeo.pl z tego co zrozumiałem to nakładka na systemy do zarządzania nieruchomościami. Umożliwi ona dostęp online do rachunków i zestawień czynszów. Usprawni komunikację między zarządcą a wspólnotą itp.

Kucharkaasia.pl to możliwość sprawdzenia jaką potrawę możemy przyrządzić na podstawie składników jakie posiadamy. Serwis będzie przeszukiwał największe serwisy kulinarne i proponował nam danie najbardziej pasujące do tego co mamy w lodówce.

Pytanie.pl - serwis z pytaniami i odpowiedziami. Wyróżniać ma się integracją z komunikatorami oraz mikroblogami. Dodatkowo serwis podzielony jest na 50 kategorii z których każda będzie miała swój własny adres np gry.pytanie.pl. Autorzy szykują również jakaś innowacyjną niespodziankę, której jednak nie chcieli ujawnić podczas prezentacji.

Idziemy.net - reaktywacja. Serwis ten istniał od kilku dobrych lat (był jednym z pierwszych serwisów w stylu web 2.0 w Polsce) Nowa odsłona to miejsce dla kinomaniaków, możliwość umawiania się na wspólny wypad do kina, ocenianie filmów, trailery itp. Docelowo w idziemy.net planowane jest zbudowanie funkcjonalności umożliwiającej zakup biletów do kina!

Na koniec jeszcze słowo na temat prezentacji. Może i czasem ktoś się zgubił, ktoś nauczył się na pamięć tekstu czy też był bardzo zestresowany - wszystko to jednak nie jest ważne. Każdy zaliczył egzamin, było konkretnie i treściwie - brawa zawsze były gromkie, serwisy pokazane i to się tak naprawdę liczy. Bardzo chętnie zamiast profesjonalnych prezentacji na konferencjach oglądał bym młodych pełnych entuzjazmu ludzi, którzy mają jeszcze wszystko przed sobą i szansę na to aby uruchomić własny biznes.

Jednym słowem duże brawa dla wszystkich teamów! - byliście świetni. Niezależnie od tego czy wam się uda czy nie, macie doświadczenie i wiedzę która na pewno w przyszłości zaowocuje np. kolejnymi serwisami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu