Polska

Ipla na Mac Os oraz Linux - już jest!

GM
Grzegorz Marczak
13

Właśnie dostałem wiadomość o ukazaniu się klienta desktopowego umożliwiającego oglądania materiałów z Ipla.tv na system Mac Os oraz Linux. Ipla to projekt Redefine (Polsat) , który umożliwia internautom obejrzenie archiwalnych materiałów i seriali tej telewizji oraz oglądanie na żywo wybranych mater...

Właśnie dostałem wiadomość o ukazaniu się klienta desktopowego umożliwiającego oglądania materiałów z Ipla.tv na system Mac Os oraz Linux. Ipla to projekt Redefine (Polsat) , który umożliwia internautom obejrzenie archiwalnych materiałów i seriali tej telewizji oraz oglądanie na żywo wybranych materiałów (głównie sport, ale znajdziemy też materiały rozrywkowe, teledyski itp). Dotychczas treści te były dostępne tylko dla osób posiadających system Windows.

Wraz z właśnie opublikowaną wersją ipla lite (zbudowaną w oparciu o technologię Adobe AIR ) doczekaliśmy się teraz obsługi innych systemów:

Jest już obiecana ipla lite - wersja platformy multimedialnej ipla przygotowana dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS oraz Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowe wersji aplikacji.

Mam cichą nadzieję, że moje niedawne narzekania na to, że mimo obietnic nie ukazał się klient na Mac Os oraz Linux wpłynęły motywująco na osoby tworzące te programy :). W każdym razie wieczorem zabiorę się za testowanie, które na pewno zacznę od moim zdaniem jednego z lepszych seriali polskich czyli Ekipy

Ps. Ipla promuje też flakmecz - brawo!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

polsatVoDredefine