Bezpieczeństwo

Rosjanie włamali się do komputerów Pentagonu, paraliżując pracę 4 tys. osób [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
19

Niepokojące wieści docierają do nas zza oceanu. Pod koniec lipca serwery Pentagonu zostały zaatakowane przez rosyjskich hackerów. Złamano zabezpieczenia i dokonano paraliżu całego systemu. Rosja atakuje Pentagon Jak informuje CNBC, powołując się na źródła w administracji USA, włamanie zostało...

Niepokojące wieści docierają do nas zza oceanu. Pod koniec lipca serwery Pentagonu zostały zaatakowane przez rosyjskich hackerów. Złamano zabezpieczenia i dokonano paraliżu całego systemu.

Rosja atakuje Pentagon

Jak informuje CNBC, powołując się na źródła w administracji USA, włamanie zostało przeprowadzone 25 lipca, a jego celem był system e-mail Kolegium Połączonych Szefów Sztabów w Pentagonie. Władze USA nazywają to "wyrafinowanym atakiem"  (z ang. "sophisticated cyberattack"). W rezultacie sparaliżowana została praca 4 tys. osób na okres blisko dwóch tygodni. Pentagon po wykryciu włamania całkowicie zamknął system. Ma on zostać przywrócony przed końcem tego tygodnia. Atak przeprowadzono z użyciem zautomatyzowanego systemu, który był w stanie wyciągnąć z serwerów Pentagonu duże ilości danych, a następnie rozesłać je do tysięcy lokalizacji w chmurze. Pentagon zapewnia jednak, że nie wykradziono niejawnych danych, a złamane zostały jedynie jawne konta e-mail. Atak miał być koordynowany za pośrednictwem szyfrowanych kont w serwisach społecznościowych. Nie jest jasne, w jaki sposób rząd Rosji był zaangażowany w przedsięwzięcie. Źródła donoszą jednak, że była to niewątpliwie inicjatywa aparatu państwowego.

Wyniki finansowe Nvidii

Nvidia opublikowała wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2016. Ogólny przychód firmy w skali roku wzrósł o 5 proc. z 1,103 mld do 1,153 mld dol. Firma podkreśla, że jest to zasługą segmentu gamingowego, a także inwestycji w rozwiązania związane z motoryzacją. W pierwszym przypadku szczególnie przyczyniać mają się do tego technologie ukierunkowane na rozdzielczość 4K oraz technologie VR. W drugim chodzi o program Nvidia Drive, w ramach którego firma współpracuje z 50 producentami aut na całym świecie. Zysk netto Nvidii w tym okresie wyniósł 26 mln dol., co jest wynikiem o 80 proc. niższym niż przed rokiem, kiedy to notowano 128 mln dol.. Firma tłumaczy to procesem wymiany wadliwych tabletów Shield, który został zainicjowany stosunkowo niedawno. Przypomnijmy, że urządzenia mają problem z przegrzewaniem i grożą pożarem.

LG też będzie co miesiąc aktualizować telefony

LG nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o aktualizacje bezpieczeństwa dla swoich urządzeń. We wiadomości e-mail przesłanej do dziennikarzy serwisu Wired, firma informuje:

LG will be providing security updates on a monthly basis which carriers will then be able to make available to customers immediately. We believe these important steps will demonstrate to LG customers that security is our highest priority.

Oznacza to, że koreański producent również planuje uruchomienie comiesięcznych aktualizacji bezpieczweństwa i będzie przykładał do tego problemu szczególnie dużą wagę. Mamy zatem już trzy firmy, które zapowiedziały zmiany. Czekamy na kolejnych. W szczególności jednak czekamy na wywiązanie się z tych obietnic.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu