Felietony

Resetowanie urządzeń w jednym miejscu. Takie wiki mi się podoba

Grzegorz Ułan
Resetowanie urządzeń w jednym miejscu. Takie wiki mi się podoba
0

Praktycznie każde urządzenie elektroniczne posiada mniej lub bardziej ukryte opcje przywracania ustawień fabrycznych. Mogą to być określone kody, które wybieramy czy to na pilocie, w przypadku na przykład telewizorów czy bezpośrednio z menu. Niektóre telefony resetujemy poprzez użycie kombinacji kla...

Praktycznie każde urządzenie elektroniczne posiada mniej lub bardziej ukryte opcje przywracania ustawień fabrycznych. Mogą to być określone kody, które wybieramy czy to na pilocie, w przypadku na przykład telewizorów czy bezpośrednio z menu. Niektóre telefony resetujemy poprzez użycie kombinacji klawiszy funkcyjnych. Czasem konieczność ta zdarza się nam w najmniej oczekiwanym momencie, wtedy uruchamiamy Google w poszukiwaniu odpowiedniego dla nas kodu.

Teraz z pomocą przychodzi nam strona Factory Reset, zrobiona jako wiki, z możliwością edycji i dodawania swoich sprawdzonych kodów. Sposoby przywracania ustawień fabrycznych posegregowane są według typu urządzenie lub producenta.

Ostatnio potrzebowałem kodów do zresetowania telewizora, by wyszukać naziemne kanały cyfrowe, po jakichś tam zmianach w nadawaniu. Musiałem się sporo naszukać:). Takie miejsce w miarę dodawania nowych urządzeń, uważam, przyda się każdemu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu