Polska

To czas zacząć wierzyć w streaming gier - Remotr z 6 mln dofinansowania

Konrad Kozłowski
To czas zacząć wierzyć w streaming gier - Remotr z 6 mln dofinansowania
9

Nie sądziłem, że tak szybko zapragniemy przenieść naszą rozrywkę z pecetów na pozostałe urządzenia. Jak dla mnie sesja w Battlefronta czy The Division to swego rodzaju rytuał przy ulubionym biurku w wygodnym fotelu, ale rozumiem tych, którzy już dziś życzą sobie możliwości rozegrania kolejnej misji na smartfonie, tablecie czy telewizorze, dzięki streamingowi.

Ich oczekiwania są właśnie spełniane, a decyzja o wsparciu MyRemoteApp przez Internet Ventures FIZ, fundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers (współudziałowcem jest Krajowy Fundusz Kapitałowy) tylko to potwierdza. Kwota wsparcia może osiągnąć aż 6 milionów złotych i jest to jedyne finansowanie w tej rundzie.

Remotr to usługa pozwalająca streamowanie rozgrywki z PC na dowolne urządzenie w dowolnym miejscu. Naturalnie jedynymi warunkami do spełnienia są odpowiednio wydajne urządzenia i połączenie z Interetem. Oprócz gier obsługiwane są również programy użytkowe, wideo oraz muzyka.

Spółka powstała z inicjatywy polskich inżynierów, ale jest rozwijana od wczesnego etapu w międzynarodowym zespole. Jej model biznesowy od początku zakładał międzynarodowy zasięg. Już dzisiaj spółka posiada użytkowników w wielu krajach, a naszym zadaniem jest pomóc spółce w urzeczywistnieniu aspiracji zostania światowym liderem

– powiedział Michał Wrzołek, dyrektor inwestycyjny Private Equity Managers S.A.

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować spółce MyRemoteApp i życzyć sukcesów. Bardzo miło ogląda się do rozwijane do takich rozmiarów nasze rodzime projekty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

streamingstreaming gier