Gry

Remaster GTA V zadebiutuje na PS5 i Xbox Series S/X już 11 listopada

KP
Kamil Pieczonka
10

Rockstar zapowiedział dzisiaj nowe aktualizacje do GTA Online oraz Red Dead Online, a niejako przypadkiem wspomniał też, że GTA V w wersji na konsole nowej generacji trafi do sklepów już 11 listopada tego roku.

GTA V na konsole nowej generacji

GTA V zadebiutowało w 2013 roku, najpierw na konsole poprzedniej generacji, czyli PS3 i Xbox 360. Rok później pojawiła się wersja na PS4 i Xbox One, a po kolejnym roku wersja na PC. Wszystkie bez wyjątku sprzedawały się rewelacyjnie i podejrzewam, że tak samo będzie z kolejną wersją, przygotowaną specjalnie na najnowsze konsole - PS5 i Xbox Series X/S. Tytuł będzie dostępny dla wszystkich chętnych 11 listopada. Hitowa gra studia Rockstar podobnie jak Wiedźmin 3, wyrosła na kultowy tytuł, który cieszy się niesłabnącą popularność, a liczne mody sprawiają, że grafika wcale nie musi trącić myszką. Widać to zresztą po naszej ostatniej publikacji, gdzie opisaliśmy jak GTA V wygląda po zastosowaniu filtrów nadających więcej fotorealizmu całej rozgrywce.

W drugiej połowie tego roku pojawi się także nowa wersja GTA Online, które dla konsoli PS5 będzie dostępne przez pierwsze 3 miesiące od premiery za darmo. Podobnie jak w samym GTA V, można się tutaj spodziewać sporo poprawek dotyczących przede wszystkim jakości grafiki. GTA V i GTA Online mają w pełni wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. Wcześniej, bo już 27 maja, Rockstar szykuje też szereg dodatków i rywalizacji, w których będą mogli się zmierzyć gracze w obecnej wersji GTA Online.

Nowe konkurencje dostępne będą również w Red Dead Online. Będzie to między innymi 8 nowych wyścigów, których trasy będą prowadziły przez wszystkie 5 stanów, a które pojawią się w grze już 25 maja. Nie są to może nowe gry, ale w oczekiwaniu na kolejną część GTA, to pewnie miły dodatek dla fanów Rockstar Games :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu