Amazon

Amazon prezentuje fireTV – odpowiedź na m. in. Apple TV i Roku

Konrad Kozłowski
Amazon prezentuje fireTV – odpowiedź na m. in.  Apple TV i Roku
4

Kilkadziesiąt minut przed konferencją Build Microsoftu, Amazon zaplanował własne wydarzenie, które dotyczyć będzie nowości w segmencie wideo. Czy będzie to przedstawienie rewolucyjnej oferty streamingowej, a może tak zwany set-top-box czyli przystawka do telewizora? Prawdopodobna jest także odpowied...

Kilkadziesiąt minut przed konferencją Build Microsoftu, Amazon zaplanował własne wydarzenie, które dotyczyć będzie nowości w segmencie wideo. Czy będzie to przedstawienie rewolucyjnej oferty streamingowej, a może tak zwany set-top-box czyli przystawka do telewizora? Prawdopodobna jest także odpowiedź na Chromecast od Google - przekonamy się lada moment!

Konferencje rozpoczęło oczywiście wideo omawiające usługę Prime, dzięki której klienci mogą oglądać setki seriali i filmów na życzenie. Usługa ta radzi sobie coraz lepiej, podobnie jak konkurencja, która została wymieniona z nazwy - Netflix i Hulu. Amazon, jako sklep, sprzedaje wiele urządzeń służących do streamingu wideo - dlatego wie, które z nich się sprawdzają, a które nie.

Trzy kwestie są jednak problematyczne i nie działają jak należy - pierwsza z nich to wyszukiwanie. Przywołane zostały takie urządzenia jak Apple TV czy Roku, gdzie wyszukiwarki są wręcz niemożliwie niewygodne w użyciu. Drugi problem to wydajność, szybkość działania i wczytywania materiałów. "To bolesne" opisuje Peter Limp z Amazonu, patrząc na kręcące się kółko od buforowania materiału. Trzecia sprawa to ekosystem, zamknięty ekosystem. Niemożliwe jest skorzystanie z usługi Prime na przykład na Apple TV.

Amazon fireTV

Odpowiedzią Amazonu na te problemy jest fireTV. Niewielka kwadratowa przystawka, w zestawie z pilotem, w środku której znajdziemy 2GB RAMu, dwuzakresowe Wi-Fi przy wykorzystaniu dwóch anten, dedykowany układ graficzny i czterordzeniowy procesor. Wspiera rozdzielczość 1080p, dźwięk dolby digital surround. Posiada wyjścia optyczne i HDMI.

fireTV zawiera także wiele aplikacji - Netlifx, Hulu, WatchESPN, MLB, Crackle, MLB, Vimeo, NBA, YouTube - a główne menu pozwala na dostęp do muzyki, seriali, filmów, gier, zdjęć.

Problem wyszukiwania został rozwiązany dzięki komendom głosowym - pilot posiada wbudowany mikrofon, do któego wystarczy wymówić nazwę filmu, serialu a na ekranie ujrzymy wyniki wyszukiwania. W kwestii muzyki dostępne będą takie aplikacje jak Pandora, iHeartRadio i TuneIn. Możliwey będzie dostęp do muzyki kupionej w Amazon. fireTV wspiera funkcję X-ray oraz FreeTime.

Gry - fireTV to platforma na którą powstaną gry od takich autorów jak Disney, Gameloft, EA, Sega, Ubisoft, Double Fine. W grach sterować będziemy za pomocą pilota, aplikacji (pojawi się w przyszłym tygodniu) lub dedydkowanej kontrolera, który kosztować będzie 39,99 dolara.

Cena Amazon fireTV kosztować będzie 99 dolarów, a zamówienia można składać już dzisiaj.

Źródło i zdjęcia: TheVerge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjaAmazonTV