Google

Reklamy video w wynikach wyszukiwania Google

Grzegorz Marczak
Reklamy video w wynikach wyszukiwania Google
5

Serwis Digital Inspiration przedstawił obrazki z tego co zobaczył ostatnio w wynikach wyszukiwarki Google - a była to video reklama firmy AT&T. Film video zostaje ukryty pod linkiem “Watch Commercial” dopiero kliknięciu na ten odnośnik rozwija się okno z reklamą w formie filmu video. Wprowa...


Serwis Digital Inspiration przedstawił obrazki z tego co zobaczył ostatnio w wynikach wyszukiwarki Google - a była to video reklama firmy AT&T.

Film video zostaje ukryty pod linkiem “Watch Commercial” dopiero kliknięciu na ten odnośnik rozwija się okno z reklamą w formie filmu video.

Wprowadzenie reklam do wyszukiwarki Google nie powinno być już raczej zaskoczeniem. Same wyniki wyszukiwania już od jakiegoś czasu prezentują multimedialne treści (filmy oraz zdjęcia). Dokładając do tego zawężenie "obszaru klikania" na reklamach tekstowych (co doprowadziło do spadku kliknięć i co za tym idzie zysków) spowodowało, że Google musiał podnieść w jakiś sposób efektywność reklamy emitowanej w wynikach wyszukiwarki.

Z tego co można się dowiedzieć reklamodawcy będą płacić za każdej obejrzenie filmu przez użytkowników - niezależnie od tego czy nastąpi później przejście na reklamowaną stronę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu