AntywebTV

Czy da się zaparkować autem z zaklejonymi szybami? Sprawdziłem to w Skoda Kodiaq

Paweł Winiarski
Czy da się zaparkować autem z zaklejonymi szybami? Sprawdziłem to w Skoda Kodiaq
15

Podobno dobry kierowca nie potrzebuje czujników cofania. Mi już bez tego gadżetu byłoby jednak nieswojo na parkingu. Skoda postanowiła pokazać mi zdecydowanie ciekawsze rozwiązanie, jakim bez wątpienia jest Area View Camera, dzięki której na ekranie samochodu widziałem auto z lotu ptaka, co teoretycznie miało mi pomóc. Czy pomogło? Przekonajcie się sami.

Area View Camera to system czterech szerokokątnych kamer rejestrujących obraz w rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, 189 stopniach w poziomie i 120 stopniach w pionie. Z połączenia tych obrazków dostajemy widok 360 kojarzący się z kamerami sferycznymi do smartfonów, choć obraz będzie widziany z tak zwanego lotu ptaka. Kamery znajdują się z tyłu i z przodu samochodu oraz w obudowie lusterek bocznych. Parkowanie wspomaga też system aż 8 ultradźwiękowych czujników, które wyemitują sygnał dźwiękowy gdy będziemy zbliżać się do przeszkody.

Miałem też okazję zasiąść za kierownicą Octavii i Kodiaqa, do których dołączono przyczepę. Po co? Pokazano mi system Trailer Assist, który podobno bardzo ułatwia manewrowanie taką konstrukcją.

Co z tego wszystkiego wyszło? Zapraszam na vloga z Włoch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu