10

Readability w mobilnej wersji. Tego mi brakowało

Nie tak dawno pisaliśmy o zrezygnowaniu z wersji płatnej przez Readability. Mogliśmy więc cieszyć się i korzystać z wszystkich funkcji tego serwisu, dostępnych do tej pory tylko za opłatą. Brakowało jeszcze tylko, aplikacji mobilnej. O ile czytanie artykułów w przeglądarce, nie sprawia większych problemów, nawet w pełnej wersji, o tyle na telefonach wolę już zdecydowanie […]

Nie tak dawno pisaliśmy o zrezygnowaniu z wersji płatnej przez Readability. Mogliśmy więc cieszyć się i korzystać z wszystkich funkcji tego serwisu, dostępnych do tej pory tylko za opłatą. Brakowało jeszcze tylko, aplikacji mobilnej. O ile czytanie artykułów w przeglądarce, nie sprawia większych problemów, nawet w pełnej wersji, o tyle na telefonach wolę już zdecydowanie odczytywać okrojone z dodatków, odłożone na później artykuły.

Twórcy wprawdzie nie zdecydowali się na wydanie własnej aplikacji mobilnej, jednak podjęli współpracę w tym zakresie z Pulse.

Efekt, jak dla mnie, w pełni zadowalający. Wszystkie artykuły wyświetlają się w „czystej” formie i w całości. Wiadomo, Pulse to przede wszystkim „zajawki” artykułów pobrane z RSS. Całość materiałów dostępna jest dopiero w przeglądarce.

Aplikacja Pulse do pobrania z Android Market oraz z App Store (nie mam pewności czy tu już jest aktywna opcja z dodaniem Readability).