Moje przemyślenia

Ranking sklepów internetowych od Money - W sam raz na przedświąteczny szał zakupowy

GU
Grzegorz Ułan
3

Dostaliśmy właśnie interesujący, zwłaszcza w tym okresie, ranking sklepów internetowych sporządzony przez dziennikarzy Money.pl. Pod uwagę brano ponad 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych. Wyboru dokonano na podstawie wyników Megapanelu z ostatniego roku. Przy sporządzan...

Dostaliśmy właśnie interesujący, zwłaszcza w tym okresie, ranking sklepów internetowych sporządzony przez dziennikarzy Money.pl. Pod uwagę brano ponad 100 największych i najpopularniejszych sklepów internetowych. Wyboru dokonano na podstawie wyników Megapanelu z ostatniego roku.

Przy sporządzaniu samego rankingu uwzględniono asortyment tych sklepów, opisy produktów, kontakt z obsługą, procedura reklamacyjna, wykonanie strony internetowej czy różnego rodzaju dostępne bonusy przy zakupach. Łącznie ocenie poddano 60 takich kategorii, a maksymalnie w badaniu sklep mógł uzyskać 100 punktów.

Dla nas najbardziej interesująca wydaje się kategoria Elektronika i AGD. Raz, że z oczywistego względu, jakim jest technologiczny aspekt ich działalności, dwa, że to prawdopodobnie ostatni rok, kiedy mamy taki układ sił. Uruchomione w listopadzie tego roku sklepy Saturna i Media Markt, to bez wątpienia najbardziej popularne sklepy w dużych centrach handlowych, dodatkowa opcja zakupów online w sklepach, które znamy osobiście, nie powinna zająć wiele czasu na spopularyzowanie ich wśród użytkowników Internetu.

Wystarczy spojrzeć na pozycję RTV EURO AGD, która dobitnie pokazuje, jak bardzo powszechna fizyczna dostępność sklepów wpływa na popularność sklepów online. Ciekawy jestem, jak przed taką trójką obroni się Komputronik w przyszłym roku.

Ranking sklepów w pozostałych kategoriach:

Zdrowie i uroda

Kultura i rozrywka

Moda

Sklepy wielobranżowe

Sklepy specjalistyczne

Turystyka

Całość rankingu dostępna jest na stronach Money.pl.

Warto zapoznać się z tym rankingiem, choćby z jednego powodu - daje nam on jako tako miarodajny pogląd na dostępne w sieci sklepy, a których perypetie różnie się układały w historii. Okres przedświąteczny to szaleństwo zakupów, no i wiele atrakcyjnych ofert, którymi będziemy kuszeni na każdym kroku. Trzeba do tego więc podejść z odpowiednim dystansem i rozsądkiem, aby nie naciąć się na te, bez pokrycia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu