AMD

Raja Koduri ma już następców w RTG

Mateusz Stach
Raja Koduri ma już następców w RTG
0

AMD ogłosiło nominacje na stanowiska dyrektora i wicedyrektora działu kart graficznych. Ma to zadbać o rozwój Radeon Technologies Group (RTG) po tym, jak opuścił ją dotychczasowy kierownik – Raja Koduri.

Mike Rayfield został nowym menadżerem Radeon Technologies Group i jednocześnie wiceprezesem AMD. Razem z nim zatrudniony został na stanowisku wiceprezesa do spraw technicznych David Wang. Podzielą się oni obowiązkami w zarządzaniu grupą Radeon i będą odpowiadać bezpośrednio przed CEO AMD, Lisą Su.

Szefowa firmy liczy na to, że dzięki nowo zatrudnionym uda się utrzymać rozwój segmentu produktów dla graczy, profesjonalnych grafików oraz inżynierów zajmujących się uczeniem maszynowym. W świetle obecnej sytuacji rynkowej, gdzie np. wyraźnie grafiki AMD odstają od NVIDII, należy raczej zakasać rękawy i zabrać się do nadganiania. Przyjrzyjmy się bliżej sylwetkom nowych członków kadry zarządzającej AMD. Już na pierwszy rzut oka widać, że są to doświadczeni weterani branży.

Władzę nad Radeon Technologies Group przejmują doświadczeni menadżerowie

Rayfield ma się zająć zarządzaniem strategią biznesową dotyczącą kart graficznych dla graczy i profesjonalistów oraz rozwiązań tworzonych na zamówienie. Ma on ponad trzydzieści lat doświadczenia w branży. Przechodzi on do AMD z Microna, gdzie odpowiadał przede wszystkim za dział rozwiązań mobilnych. Wcześniej podobne stanowisko piastował w NVIDII, gdzie m.in. prowadził zespół odpowiedzialny za stworzenie układu Tegra. Zobaczymy jak poradzi on sobie z wyzwaniami generowanymi przez duży popyt na karty graficzne ze strony kopaczy kryptopwalut. Braki kart graficznych Radeon RX Vega w sklepach i ich wysokie ceny, w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do poważnych problemów działu graficznego AMD.

Dla Wanga jest to natomiast powrót do AMD. Jego zadanie to zajęcie się inżynierską stroną graficznego biznesu. W tym zagadnienia dotyczące architektury, sprzętu i oprogramowania kart graficznych i technologii AMD. David Wang legitymuje się przynajmniej 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu grafik i innych układów scalonych. Ostatnio pełnił istotną rolę w firmie Synaptics. Wcześniej odpowiadał za rozwój SoC w AMD, zarówno CPU, GPU jak i APU. Ma też na swoim koncie stanowiska w ATI, ArtX czy LSI. Tak naprawdę to dostał zadania, które porzucił jakieś dwa miesiące temu Raja Koduri. RTG jest właśnie w trakcie prac nad nową architekturą Navi i wdrażania mobilnych układów Vega.

Po tym jak duży sukces odniosły procesory Ryzen, mówi się dużo o tym, że podobnego zadania mógłby się podjąć dział GPU. Wydaje się, że po dwóch miesiącach bezkrólewia, AMD właśnie po to dokonało zmian w Radeon Technologies Group. Dział graficzny miał też otrzymać większe finansowanie. Być może już niedługo przekonamy się, jak świeże spojrzenie Davida Wanga wpłynie na rozwój chipów Radeon. Byłoby smutno, gdyby okazało się, że supremacja NVIDII w segmencie grafik potrwa dłużej. Zobaczymy też, jakie pomysły na walkę o kawałek graficznego tortu ma Mike Rayfiled.

Źródło: AMD

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu