4

Ta strzelanka wygląda obłędnie

nowa gra Rage 2
Lubię oglądać ładne zwiastuny. Najlepiej jak są przy okazji przesycone akcją. O ile pierwszej części tej gry nie wspominam specjalnie dobrze, to dwójka zapowiada się nieźle. Więcej niż nieźle.

Kto pamięta RAGE?

Dobry pokaz możliwości silnika graficznego, który jednak nie do końca potrafił obronić się jako gra. Produkcja z 2011 roku doczeka się kontynuacji, pokazano właśnie świetnie wyglądający fragment rozgrywki z RAGE 2.

Za grę będą odpowiedzialne Avalanche Studios oraz id Software, fabularnie zostaniemy przeniesieni do 2185 roku kiedy to ludzkości grozi wymarcie. Wizja podobna do tej z Mad Max, gdzie na drogach pełno jest brutalnych gangów. Wcielimy się w postać niejakiego Walkera, który będzie próbował rozprawić się z dyktatorskimi rządami.

RAGE 2 ma zadebiutować dopiero w 2019 roku, ale już dziś prezentuje się świetnie. Zdaję sobie oczywiście sprawę z tego, że zwiastuny pokazywane tak wcześnie niekoniecznie pokrywają się z rzeczywistością i często pokazuję grę taką, jaką chcieliby w dzień premiery zobaczyć twórcy. Ale jak sami widzicie wizualny aspekt jest tu bardzo dopieszczony, a Bethesda chce oddać w nasze ręce emocjonującą, dynamiczną strzelankę z ciekawym klimatem. I jak zauważa serwis ppe.pl, zwiastun z polskim dubbingiem może sugerować, że polski wydawca (Cenega) pokusi się o pełną lokalizację tego tytułu.

Obawiam się jednak trochę, że zapowiedziany otwarty świat zepsuje dynamikę – choć na pierwszy rzut oka RAGE 2 wygląda jak…Borderlands na sterydach. Gdyby tak zaimplementowano fabularną kooperację, a do tego tryb battle royale? Grałbym jak szalony.