Gry

Radio, które ma przyciągać graczy

Paweł Książek
Radio, które ma przyciągać graczy
13

GRM to internetowe radio związane z grami. Co prawda, dopiero raczkuje, ale zapowiada się na ciekawą inicjatywę. W tym momencie przez 24 godziny na dobę można słuchać muzyki z różnych produkcji, a także podcastów. Pomysłodawcy chcą stworzyć stałą ramówkę, którą ma przyciągnąć wielu słuchaczy. Na ant...

GRM to internetowe radio związane z grami. Co prawda, dopiero raczkuje, ale zapowiada się na ciekawą inicjatywę. W tym momencie przez 24 godziny na dobę można słuchać muzyki z różnych produkcji, a także podcastów. Pomysłodawcy chcą stworzyć stałą ramówkę, którą ma przyciągnąć wielu słuchaczy. Na antenie pojawiają się ciekawe rozmowy, a z czasem ma być ich więcej.

Radio wystartowało już 26 października i od początku swojej działalności poświęcone jest tylko grom. Muzyka, którą tam usłyszycie, to nie hity, bijące rekordy odsłuchań na youtubie, a utwory pochodzące z przeróżnych gier, z którymi maniacy na pewno mieli do czynienia. - Właśnie siłą przyciągającą słuchaczy jest muzyka - mówi Patryk Batko, twórca GRM.

Jednak to nie jedyna atrakcja, którą można usłyszeć. W radiu są jak na razie trzy podcasty - od PadTV oraz Input Lag, a trzecim jest ten, tworzony przez ekipę GRM. Jak na razie nie pojawiają się regularnie, bo sam słyszałem je zarówno rano, jak i w godzinach popołudniowych, ale wraz z rozwojem całego projektu - ma zostać stworzona stała ramówka, która bardzo ułatwi zadanie.

Podcasty, które nie są tworzone specjalnie na potrzeby radia, mają się w nim pojawiać jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo, że wcześniej usłyszy się je w innym miejscu. Tak naprawdę GRM dopiero się rozwija, więc do końca nie można przewidzieć, czy ta inicjatywa będzie działać z powodzeniem. Patrząc na to jednak z tej strony, że jednym z twórców jest osoba z portalu 1ndie World, to byłbym raczej za tym, że czeka nas ciekawy projekt. Jak na razie, wszystko działa płynnie, nie zacina, więc warto sprawdzić.

W jego rozwoju mogą pomóc twórcy różnych rzeczy, związanych z grami, którzy są zainteresowani "pokazaniem" się na antenie radia. Pomysłodawcy GRM czekają zarówno na nowe podcasty, jak i ciekawe audycje. Zainteresowanych odsyłam na www.grm.1ndieworld.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu