Felietony

Quora to niesamowita skarbnica wiedzy dla każdego startupu (i nie tylko)

Grzegorz Marczak
Quora to niesamowita skarbnica wiedzy dla każdego startupu (i nie tylko)
Reklama

Podczas pobytu w Gdańsku na imprezie dla Blogerów (jeszcze o tym nie pisałem na blogu) Kuba Filipowski zachęcił mnie do sprawdzenia serwisu Quora. Sły...

Podczas pobytu w Gdańsku na imprezie dla Blogerów (jeszcze o tym nie pisałem na blogu) Kuba Filipowski zachęcił mnie do sprawdzenia serwisu Quora. Słyszałem o nim wcześniej ale szczerze mówiąc nie widziałem w nim nic interesującego dla siebie - bardzo zaawansowany serwis z pytaniami i odpowiedziami. Przynajmniej tak na początku mi się wydawało. Kuba jednak na tyle zachęcająco opowiadał o zawartości tego serwisu, że po powrocie postanowiłem sprawdzić jak naprawdę wygląda sytuacja.
Reklama

Po pierwszej wizycie w Quora natychmiast zrozumiałem czym zachwycił się Kuba. Jest to jeden z nielicznych serwisów, któremu naprawdę udało się zbudować kapitalną jeśli chodzi o zawartość bazę wiedzy. Znajdziemy w niej odpowiedzi na praktycznie większość pytań jakie zadaje sobie startupowiec czy też młody przedsiębiorca. Quora to oczywiście nie tylko baza wiedzy o internecie i IT - znajdziemy w niej porady dla maganerów, pytania o miejsce na wakacje itp.

W Quora najbardziej niesamowitą rzeczą jest jakość odpowiedzi. Wpadłem do serwisu tylko na chwilę i skończyłem po pół godzinie czytając bardzo interesujące porady dla młodego CEO startupa czy o tym czy Groupon jest dobry rozwiązaniem dla sprzedawców . Przy czym patrząc na odpowiedzi są to wyważone i konkretne teksty często z dość analitycznym zapędem.

Sama Quora nie jest może najbardziej intuicyjnym serwisem jaki znam, łączy w sobie bowiem cechy znane z klasycznych serwisów z Q&A oraz wiki. To co jednak najważniejsze działa wyśmienicie. Po rejestracji z użyciem Facebook Connect system wie kto jest moim znajomymi - dzięki temu od razu mamy całkiem ładny pakiet dobrze spreparowanych informacji do czytania. Śledzenie nowych tematów czy też grup tematycznych też jest banalnie proste - potem zostaje tylko zagłębić się w świat wiedzy.

Moim zdaniem Quora to obowiązkowa pozycja dla każdego startupu który szuka odpowiedzi na pytania związane z biznesem, sztuką zarządzania, budowaniem zespołu czy też sposobie podejścia do inwestorów.

Ps. Warto też spojrzeć na to kto odpowiada na pytania na Quora i na doświadczenie tych ludzi. Nie wiem jak autorom udało się zbudować takie audytorium ale chylę głowę.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama