Apple

iOS 14 z lubianą opcją prosto z... iPoda!

Kamil Świtalski
iOS 14 z lubianą opcją prosto z... iPoda!
1

Jeżeli tęsknicie za klasycznymi iPodami, to mam dla Was drobnostkę na pocieszenie. W iOS 14 dostępne będą uwielbiane na kultowych odtwarzaczach quizy!

iPod okazał się rewolucją. To sprzęt który zrewolucjonizował rynek — i stał się na lata ikoną przenośnych odtwarzaczy muzyki, dla wielu nawet jaśniejszą niż kultowy Walkman. iPody wypadły z rynku i nie bardzo widzę szanse na ich powrót, ale to mało istotne w obliczu smartfonowej rewolucji. I choć bardzo bym chciał — nie wierzę w powrót odtwarzacza muzyki — nawet w nowej formie, z dostępem do Apple Music. Ale wszyscy którzy tęsknią za klasyką prawdopodobnie ucieszą się na wieść o powrocie tamtejszych quizów.

Muzyczne Quizy z iPoda wrócą w iOS 14!

Nostalgia zawsze się super sprzedaje, ale na myśl o powrocie zgadywanek muzycznych aż się uśmiechnąłem. Skończyła się książka, rozładował DS, w zwykłym telefonie zbyt wiele robić się nie dało — ale wtedy z pomocą przychodził iPod ze swoimi zgadywankami które testowały jak dobrze znamy naszą bibliotekę muzyczną. Jeżeli nigdy nie mieliście okazji z nich skorzystać, to — dla wyjaśnienia — to forma mini-gry, w której urządzenie serwowało nam losowe utwory z naszej kolekcji i musieliśmy odpowiednio je zatytułować (spokojnie, opcje do wyboru były — całych pięć!). Teraz, jak informuje 9 to 5 Mac, będzie powtórka z rozrywki — a co najlepsze, nie będzie trzeba nawet instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Wystarczył odpowiedni Skrót w systemowej aplikacji Skróty.

Niestety — jak pewnie się domyślacie, zabawa ta dotyczyć będzie wyłącznie aplikacji Muzyka — czyli biblioteki zsynchronizowanej z systemowym odtwarzaczem. Z pozytywów: uwzględni to subskrypcję Apple Music. Z negatywów — o Spotify i innych platformach streamingowych możemy zapomnieć. Nie da się też ukryć, że zrobienie tego jako Skrótu to miła niespodzianka. No i też pokaz siły tej (często niedocenianej) aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu