Pytamy.pl

pytamy.pl rusza na wschodnią europę.

Grzegorz Marczak
pytamy.pl rusza na wschodnią europę.
10

Właśnie uruchomiliśmy rosyjsko języczną wersję pytamy.pl czyli voprosy.com.ua. Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? - przede wszystkim dlatego iż minimalnym wysiłkiem możemy poszerzyć grono odbiorców naszego serwisu o kilka nowych krajów (Rosja + wszystkie kraje poradzieckie które rozumieją ros...

Właśnie uruchomiliśmy rosyjsko języczną wersję pytamy.pl czyli voprosy.com.ua. Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? - przede wszystkim dlatego iż minimalnym wysiłkiem możemy poszerzyć grono odbiorców naszego serwisu o kilka nowych krajów (Rosja + wszystkie kraje poradzieckie które rozumieją rosyjski).

Funkcjonalnie ani graficznie serwis nie różni się niczym od pytamy.pl - nasza praca - a właściwie naszego kolegi z Ukrainy polegała na tłumaczeniu oraz na dostosowaniu niektórych elementów do cyrlicy. W Polsce pytamy.pl ciągle nas zaskakuje ponieważ serwis osiągnął ostatnio (listopad) ok 90,000 unikalnych użytkowników (dodam iż serwis ten nie był promowany komercyjnie a na reklamę nie wydaliśmy żadnych pieniędzy)

W chwili obecnej pracujemy intensywnie nad promocją serwisu w rosyjskich i ukraińskich serwisach - nie jest to sprawa łatwa ponieważ Rosja ma nieco bardziej rozproszone serwisy tematyczne czyli nie ma np. odpowiednika Polskiego idg.pl (lub go nie znamy).

Oczywiście nie mamy gwarancji iż nasz pomysł sprawdzi się w krajach rosyjsko języcznych, nie oznacza to jednak iż nie będziemy próbować również w innych krajach.

Wydaje mi się, że jesteśmy pierwszym serwisem z serii "web 2.0" który uruchomił rosyjsko języczną wersje językową a może pierwszym który wyszedł poza granice naszego kraju?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu