Świat

Średnia dla US - 68 godzin miesięcznie w internecie

GM
Grzegorz Marczak
11

Nielsen.com opublikował raport Top U.S. Web Brands and Parent Companies for September 2009. Dodatkiem do raportu jest statystyka korzystania z internetu przez przeciętnego użytkownika US. Możemy tam znaleźć kilka ciekawych informacji. Internauta z US spędza miesięcznie 68 godzin w internecie . Ni...

Nielsen.com opublikował raport Top U.S. Web Brands and Parent Companies for September 2009. Dodatkiem do raportu jest statystyka korzystania z internetu przez przeciętnego użytkownika US. Możemy tam znaleźć kilka ciekawych informacji.

Internauta z US spędza miesięcznie 68 godzin w internecie . Nie jest zaskoczeniem, że prawie 5,5 godziny przypada na Facebook, który jest liderem jeśli chodzi o statystykę time per person. W czasie tych 68 godzin użytkownik w US odwiedza 87 domen. Średni czas pojedynczej odsłony strony to 57 sekund.

Szczególnie zainteresował mnie liczba odwiedzanych (domen) stron. Nie wiem czy nasze firmy zajmujące się analizą i statystykami ruchu w internecie podają tego typu informacje ale sam chętnie bym sprawdził ile tak naprawdę czasu pochłania mi internet i ile faktycznie różnych stron internetowych miesięcznie odwiedzam.

Wydaje mi się, że w moim przypadku przekroczył bym liczbę 87 domen. Powodem tego jest przeglądania dość dużej liczby blogów i serwisów IT. Gdyby jednak wykluczyć tę kategorię to z pewnością moje statystyki były mocno poniżej średniej z US. Jeśli zaś chodzi o czas spędzany w internecie to chyba nie chciał bym tak naprawdę znać tej danej bo mogła by mnie przerazić.

Wiecie ile czasu miesięcznie pochłania wam internet?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

statystykinielsen