Sony

Twoje dziecko uwielbia grać na PS4? Ten gamepad mu się spodoba

JS
Jakub Szczęsny
7

Choć dzieciaki z reguły nie mają problemów z obsłużeniem pełnowymiarowych gamepadów dla nowoczesnych konsol do gier, warto zainteresować się nową konstrukcją od Sony. Do portfolio akcesoriów dla swojej konsoli producent dołączył właśnie produkt Mini Wired Gamepad, który jest 40 procent mniejszy od bazowego modelu i... sporo tańszy.

Podczas gdy "większy gracz" dalej będzie zadowolony ze swojego Dual Shock'a 4, Mini Wired Gamepad został dostosowany do potrzeb najmłodszych. Mniejszy nie oznacza jednak "gorszy" i Sony obiecuje, że urządzenie nie będzie odstawało komfortem od podstawowego modelu. Sprzęt niestety nie polega na łączności bezprzewodowej - aby móc z niego korzystać należy podpiąć go do konsoli za pomocą trzymetrowego kabla. Atutem urządzenia ma być niższa, niż w przypadku bazowego modelu cena, która wynosi 29,99 dolara. W Polsce należy się spodziewać około 150 złotych za egzemplarz. Warto przy tej okazji dodać, że standardowe pady do PS4 mogą kosztować nawet ponad 200 złotych.

Pojawiła się również nowa wersja kolorystyczna Dual Shock 4. Mini Wired Gamepad dla PS4 to nie jedyna premiera

Jako, że nieuchronnie zbliża się świąteczny okres zakupowy, producenci elektroniki użytkowej chcą jak najmocniej zaatakować rynek nowościami. Sony nie próżnuje i do swojej oferty włącza również pada w kolorze "Sunset Orange". Akcesorium będzie dostępne w Europie oraz Australii od 14 listopada. Co z wersją mini? Tutaj wiadomo tylko tyle, że wariant pojawi się na razie tylko w Ameryce Północnej, ale niewykluczone, że Sony zdecyduje się na wprowadzenie go również do europejskiej oferty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu