Kto kupi e-papierosy?
E-papierosów oraz liquidów nie kupią osoby niepełnoletnie. W przypadku wątpliwości co do wieku, sprzedawca będzie mógł zażądać dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Nie będzie można sprzedawać e-papierosów i pojemników zapasowych w automatach. Nie będzie można również sprzedawać wyrobów związanych z e-paleniem przez internet.
Gdzie nie zapalimy e-papierosa?
E-papierosów nie będzie można używać w miejscach publicznych – np. w szpitalach, na przystankach, w szkołach i obiektach sportowo-rekreacyjnych. Podobnie jak w przypadku zwykłych papierosów, będzie można je palić w restauracjach i pubach z co najmniej dwoma pomieszczeniami, gdzie w jednym wydzielono palarnię – musi być tam jednak wentylacja gwarantująca, że dym nie przeniknie do innych miejsc.
Reklama e-papierosów
Zakazane będzie reklamowanie i promocja e-papierosów, jak również pojemników zapasowych (liquidów/płynów). Promocją jest „publiczne rozdawanie wyrobów, organizowanie degustacji oraz premiowanej sprzedaży”. Reklama to natomiast „rozpowszechnianie komunikatów, wizerunków, nazw i symboli graficznych służących popularyzowaniu marek”.
Za przyjęciem nowelizacji głosowało 396 posłów, przeciw było 46, od głosu wstrzymało się natomiast 7.
Więcej z kategorii Polska:
- Praca zdalna w Polsce: 1/4 pracuje w nadgodzinach, blisko połowa oczekuje podwyżki
- AstraZeneca zdominowała sieć. Czy faktycznie wszyscy mówią o niej źle?
- Czekasz na paczkę z Aliexpress? Uważaj na oszustów, którzy podszywają się pod DHL
- Zostań Żołnierzem - właśnie rozpocząłem rekrutację do wojska przez… aplikację mobilną
- Jest jeszcze nadzieja! Sąd wstrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press przez Orlen