Internet

Przetestuj za darmo hosting z SSD, transferem bez limitu i certyfikatem SSL

Grzegorz Ułan
Przetestuj za darmo hosting z SSD, transferem bez limitu i certyfikatem SSL
41

Rzadko się zdarza, aby jakiś dostawca hostingu w Polsce udostępniał za darmo swój hosting. Zwykle, jeśli chcą zachęcić czy przyciągnąć do siebie nowych klientów oferują darmowe pakiety domen na rok. W przypadku, gdy chcemy natomiast przetestować sam hosting, a głównie jego wydajność i dostępność musimy zadowolić się ustawowymi 14 dniami. To zdecydowanie za mało, by sprawdzić hosting w boju. Tym bardziej z zaciekawieniem zaglądnąłem wczoraj na nową wersję Home.pl, która do końca roku została oddana klientom do testów za free.

Najpierw zobaczmy, z czego można skorzystać za darmo do końca roku, później zamówię jedną z usług, zobaczymy jak w ogóle ten proces wygląda i jak działa sama platforma do zarządzania usługami.

Darmowa domena na Home.pl

Jeśli chodzi o domeny, do wyrwania za darmo jest przykładowo domena .online, która kosztuje zwyczajowo 184,50 zł. Zawrotna kwota, nawet nie wiedziałem, że warta jest więcej niż .pl.

Darmowy hosting na Home.pl

W przypadku, gdy chcielibyście sprawdzić za darmo hosting na home.pl, do wyboru jest darmowy pakiet Hosting Start wraz z certyfikatem SSL.

Pakiet zawiera transfer bez limitu, pojemność 50 GB, maksymalnie 25 baz danych, pocztę email, no i certyfikat SSL. Na serwerze najnowsza wersja PHP 7 + OPcache, obsługa języków PHP 5-7, Perl czy Python oraz autoinstalator aplikacji typu WordPress czy Joomla.

Można też sprawdzić dedykowany WordPressowi hosting z dyskiem SSD - WordPress Start. Pojemność 10 GB, transfer również bez limitu oraz certyfikat SSL.

Darmowy esklep na Home.pl

Nie zabrakło też oferty dedykowanej sklepom internetowym. Do wyboru mamy pakiet eSklep Start o wartości tysiąca złotych za rok. W zestawie znalazł się również darmowy certyfikat SSL, serwer z 50 GB pojemności oraz transfer bez limitu.

Ze szczegółowych parametrów wymienię tylko łącze 1 Gbit, 25 baz danych, płatne i darmowe szablony, podstawową integrację z Allegro czy Facebookiem, obsługa płatności PayU, eCard czy PayPal. Do tego oprogramowanie do fakturowania online - homebiuro, wFirma, iFirma oraz systemy magazynowe - Subiekt GT i WF-MAG. Szczegółową specyfikację znajdziecie pod tym linkiem.

Zamówienie usługi WordPress Start

Postanowiłem sprawdzić usługę WordPress Start, zawsze się zastanawiałem, czym się różni dedykowany temu CMS-owi hosting od zwykłego serwera z opcją ręcznego wgrania WP poprzez FTP.

W podsumowaniu zamówienia pojawia się propozycja dokupienia Microsoft Exchange Lite, nie jest domyślnie zaznaczone, hosting i certyfikat SSL - 0,00 zł, można od razu przejść do finalizacji.

Jeśli nie mamy konta na home.pl, musimy założyć nowe, wymagane jest podanie danych osobowych wraz z numerem telefonu. Konto zostanie automatycznie założone i wyświetli się już ostateczny formularz zamówienia, potwierdzenie i opcja przejścia do panelu administracyjnego.

Od razu po zamówieniu na przychodzi na email informacja o zainstalowanym już WordPressie wraz linkiem i danymi logowania do konta administratora. Co do certyfikatu SSL otrzymamy też potwierdzenie opłacenia go i instrukcję instalacji. Do instalacji wymagane jest założenie konta admina w panelu administracyjnym na nanszym koncie w home.pl. Później wystarczy go aktywować wskazując na naszą domenę, której ma dotyczyć.

Co do WordPressa, jedyna różnica polega na tym, że nie musimy wgrywać go sami, zostanie automatycznie zainstalowany, a jeśli przenosimy się z innej instalacji pozostanie jedynie import danych, korzystając z wtyczki All-in-One WP Migration.

https://beta.home.pl/assets/video/migracja-wordpress.mp4

Za darmo sam hosting możemy przetestować do końca roku. To chyba wystarczający czas na sprawdzenie go we wszystkich warunkach. Jeśli chodzi o certyfikat SSL, ten dostaniemy za darmo na cały rok. Sprawdziłem w panelu, pod obiema usługami jest potwierdzona data ważności.

Jeśli zamówicie którąś z wymienionych wyżej usług za darmo, ale tylko do testów, pamiętajcie aby wyłączyć w panelu ich automatyczne odnowienie.

W sumie pierwszy raz się z czymś takim spotykam, z moich doświadczeń z hostingiem pamiętam, że wystarczyło nie opłacić faktury, by temat sam się zamknął, ale może się coś zmieniło, więc dla spokoju lepiej to wyłączyć na czas testów.

Adres do beta testów na Home.pl - https://beta.home.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu