Internet

Airbnb zaoferuje usługi o wyższym standardzie — dla bardziej wymagających klientów

Kamil Świtalski
Airbnb zaoferuje usługi o wyższym standardzie — dla bardziej wymagających klientów
4

Znany i lubiany serwis za pośrednictwem którego można znaleźć noclegi na każdą kieszeń w każdej części świata -- już niebawem zaproponuje usługi premium.

Airbnb prawdopodobnie nie trzeba wam przedstawiać. Serwis bardzo szybko zaskarbił sobie ogromną popularność. Świetna dla naszej kieszeni alternatywa dla drogich hoteli i zatłoczonych hosteli, która w mgnieniu oka wdarła się do świadomości podróżników i... spędza sen z powiek właścicieli tych pierwszych. A teraz sytuacja zrobi się jeszcze bardziej napięta, bowiem firma planuje stworzenie specjalnej kategorii, w których znajdą się adresy oferujące najwyższy standard.

Wysoki standard Airbnb

Osobna kategoria -- to na start, bo trudno wykluczyć, że to przymiarka do jakiejś siostrzanej usługi dla tych, którzy oczekują standardu niczym w najlepszych hotelach. I już teraz mówi się o tym, że firma będzie wysyłać swoich pracowników, aby kontrolować wszystkie miejsca, które miałyby trafić do sekcji premium. Każde z nich będzie musiało oferować nie tylko nienaganny design, ale też wygody które znamy z kilkugwiazdkowych hoteli: niewielkie pojemniki z kosmetykami, butelkowaną wodę, dostęp do gorących napojów czy świeżą pościel i zestaw ręczników. Źródła Bloomberga od których pochodzą te nowości, nieoficjalnie nazywają kategorię Airbnb Select. Twierdzą też, że ich debiutu możemy spodziewać się już za kilka dni.

Airbnb Select, czyli usługi premium

Już teraz można w serwisie znaleźć bardzo dużo wysokiej klasy mieszkań i domów, a nawet nietypowych lokacji jak stary młyn czy domek na drzewie. Ich odnalezienie jednak wcale nie było takie proste — i nowa zakładka wydaje się być świetnym krokiem, aby ten proces ułatwić. Celem Airbnb miałoby być rzekomo dotarcie do starszych (przyzwyczajonej do wypracowanych przez lata standardów) oraz bogatszych podróżników. Brzmi ciekawie — pytanie tylko co z obsługą, czy takie miejsca będą musiały zapewnić ją na poziomie znaną hotelowym gościom? No i czy w przypadku podobnego standardu różnice w cenie będą na tyle zauważalne, że klienci wybiorą Airbnb zamiast hotelu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu